W sobotę na Kwadracie Kultury potańcówka na ludowo! Wstęp wolny

KATEGORIA: KULTURA / 12 września 2020

Fot. Materiały prasowe

W sobotę 12 września o godz. 18.00 Fundacja Rzeszowska zaprasza na Kwadrat Kultury na drugą imprezę z cyklu: „Na ludowo!” Tym razem warsztat tańca ludowego poprowadzi Jadwiga Kula-Romanek. Po zajęciach odbędzie się potańcówka z koncertem Kapeli „Łola” w roli głównej.

Wstęp na potańcówkę jest wolny. Będzie to wielka frajda zwłaszcza dla miłośników takich tańców jak polka, sztajer, walczyk czy oberek. Będzie to też okazja, aby spróbować się nauczyć tańczyć tańce ludowe.

A tak było ostatnim razem na wydarzeniu z cyklu „Na ludowo!”

O Kapeli Łola

Historia Kapeli Łola tak naprawdę wciąż się tworzy, bowiem trio gra od 2018 r. – zostało założone przez członków zawieszonej kapeli Jana Boronia: Olę Siuzdak i Janusza Radwańskiego, do których w 2019 r. dołączył sekundzista Wojciech Dulski. Muzycy Kapeli Łola współpracowali bądź wciąż grają z takimi muzykami starszego pokolenia jak Jan Cebula (śp.), Jan Boroń czy Henryk Marszał – przy nich, a także dzięki własnym poszukiwaniom poznali dogłębnie repertuar pogranicza lasowiacko – rzeszowskiego oraz technikę i ekspresję tradycyjnego grania. Gra do tańca jest żywiołem Kapeli Łola. Grupa gra na potańcówkach i warsztatach tanecznych w Puszczy Sandomierskiej i okolicach Rzeszowa, jej członkowie są inicjatorami oraz regularnie grają na Spotkaniach z tradycjami Rzeszowszczyzny „Łojdiridi”, których uczestnicy tańczą przy tradycyjnej muzyce nierzadko zaimprowizowanych składów, łączących muzyków różnych kapel.

Na terenie Kwadratu Kultury należy przestrzegać zasad sanitarnych. Prowiant należy zapewnić we własnym zakresie oraz posprzątać po sobie.

Kam.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4