PGE EC zaprasza na koncert sylwestrowy w Filharmonii Podkarpackiej

KATEGORIA: KULTURA / 31 grudnia 2020

Fot. Paweł Bialic

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, jako mecenas filharmonii w dziewięciu miastach Polski, w których prowadzi swoją działalność, zaprasza do pożegnania starego roku i powitania nowego przy dźwiękach muzyki klasycznej.

- Tradycją stało się, że co roku filharmonie grają koncerty sylwestrowo-noworoczne. Tegoroczny wieczór sylwestrowy, tak odmienny od innych, również można spędzić przy dźwiękach muzyki w wykonaniu orkiestr filharmonii, nad którymi mecenat obejmuje PGE Energia Ciepła. Wszystkie koncerty odbędą się online - informuje Agnieszka Dietrich, z Biura Prasowego PGE Energia Ciepła.

Filharmonia Podkarpacka im. A. Malawskiego w Rzeszowie 31 grudnia o godz. 19:05 zaprezentuje koncert sylwestrowy „Zakochani w operetce” z udziałem artystów „Opera Light”. Widowisko transmitowane będzie na żywo w TVP3 Rzeszów.

W koncercie wystąpią: Katarzyna Laskowska – sopran, Bogumiła Dziel – Wawrowska – sopran, Piotr Rafałko – tenor, Adam Sobierajski – tenor oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Rubena Silvy. Za reżyserię / narrację odpowiada Łukasz Lech, a za choreografię - Viola Suska.

Fot. Filharmonia Podkarpacka

Inne filharmonie także zapraszają do oglądania i słuchania sylwestrowych koncertów:

Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie: 31 grudnia o godz. 12:00 odbędzie się koncert sylwestrowo-noworoczny pt. „Wielka Gala Straussowska”.

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu: 31 grudnia o godz. 18:00 poprowadzi transmisję Gali sylwestrowej z Aleksandrą Kurzak.

Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach: 31 grudnia o godz. 18:00 zaprasza na koncert sylwestrowy.

Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda: 31 grudnia o godz. 19:00 zaprasza na transmisję koncertu sylwestrowego z cyklu bel canto.

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie: 31 grudnia o godz. 20:00 odbędzie się Koncert Sylwestrowy pod batutą Dawida Runtza.

Ponadto odbędą się także koncerty noworoczne, na które zapraszają:

Toruńska Orkiestra Symfoniczna: 1 stycznia o godz. 18.00, tradycyjnie zagra Prezydencką Galę Noworoczną.

Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska: zaprasza na pierwszy w 2021 r. koncert Karnawałowy: 15 stycznia o godz. 19:00 – wystąpi Marcin Wyrostek & Corazon.

Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku: 30 stycznia zaprezentuje Koncert Sylwestrowo-Noworoczny na jazzowo.

- PGE Energia Ciepła w 2020 r. poszerzyła mecenat filharmonii z pięciu do dziewięciu instytucji kultury, w miastach, w których posiada swoje aktywa ciepłownicze, stawiając sobie za cel propagowanie wśród lokalnych społeczności kultury muzycznej na najwyższym poziomie. Spółka poprzez zaangażowanie i wsparcie wydarzeń oraz inicjatyw lokalnych, realizuje ambicję bycia partnerem miast i regionów tam, gdzie prowadzi swoją działalność - dodaje Agnieszka Dietrich.

Ponadto PGE Polska Grupa Energetyczna wspiera Filharmonię Narodową w Warszawie i od 2012 roku nosi honorowy tytuł Mecenasa Roku. Orkiestra Filharmonii Narodowej po raz ostatni w tym roku zagra specjalny Koncert Sylwestrowy. Transmisja koncertu odbędzie się 31 grudnia o godz. 20:00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia. Natomiast PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna jest mecenasem Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Red.

Fot. PGE Energia Ciepła

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4