„Spotkania muzyczne na osiedlu Kotuli”. W sobotę Somethingski z zespołem

KATEGORIA: KULTURA / 13 maja 2022

Somethingski
Fot. Materiały promocyjne

Somethingski wraz z zespołem zainauguruje swoim koncertem nadchodzący cykl „Spotkań muzycznych na osiedlu Kotuli”, których organizatorem jest Rzeszowski Dom Kultury. Artysta, który znany był szerokiej publiczności jako lider Freeborn Brothers wystąpi w sobotę 14 maja na terenie rekreacyjnym przy ul. Nowosądeckiej w Rzeszowie.

„Spotkania muzyczne na osiedlu Kotuli” to zwycięskie zadanie Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022, które będzie miało postać cyklicznych spotkań dla mieszkańców w formie recitali i kameralnych koncertów. Celem inicjatywy będzie promocja twórczości artystów z Rzeszowa i regionu prezentujących różne gatunki muzyczne.

Podczas pierwszego spotkania wystąpi Somethingski. To najnowszy solowy projekt wokalisty, kompozytora i multiinstrumentalisty Nikodema Soszyńskiego, znanego do tej pory między innymi z zespołu Freeborn Brothers, z którym zagrał setki koncertów w wielu miejscach w Europie i na świecie. Piosenki artysty to mieszanka folku z elementami rocka, ale też z dającym się usłyszeć wpływem dancingowych hitów polskiej muzyki rozrywkowej z lat 70-tych.

Somethingski z zespołem wystąpi już w sobotę 14 maja godzinie 18:00 na terenie rekreacyjnym przy ul. Nowosądeckiej w Rzeszowie. Jego koncert poprzedzi o godzinie 16:30 support młodych wokalistów z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Krynicka. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Harmonogram koncertów w ramach „Spotkań muzycznych na osiedlu Kotuli”:

• 14.05, teren rekreacyjny przy ul. Nowosądeckiej – Somethingski

• 11.06, teren rekreacyjny przy ul. Nowosądeckiej – Patryk Mateja z zespołem

• 03.07, teren zielony przy ul. Odrzykońskiej – Lola & Przemo

• 31.07, teren rekreacyjny przy ul. Nowosądeckiej – Kobiałaka & Majewski

• 28.08, teren zielony przy ul. Odrzykońskiej – Mobilna Filharmonia

Red.

Fot. RDK

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4