BROADWAY zagości w Rzeszowie już 1 i 2 czerwca! Z jakiej okazji?

KATEGORIA: KULTURA / 28 maja 2019

Już 1 i 2 czerwca w Rzeszowie będziecie mogli zobaczyć wielkie musicalowe WIDOWISKO na żywo! W Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie swój jubileusz 5 lat istnienia, z wielkim rozmachem świętować będzie Akademia Aktorska Artysta.

Wywiad: Barbara Kędzierska, nagranie zrealizował: Paweł Bialic

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia wychowankowie Akademii Aktorskiej ARTYSTA zaprezentują 16 utworów z największych światowych musicali między innymi: „Król Lew”, „Grease”, „Chicago” i „Hair”. Drodzy czytelnicy będziecie świadkami niesamowitej gry świateł, zobaczycie kostiumy oraz animacje LED – to wszystko stworzy spektakularną scenografię koncertu i wprowadzi Was w magiczny świat musicali. Muzyczno-taneczny SHOW wzbogaci występ chóru Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego pod opieką Bożeny Stasiowskiej-Chrobak oraz kilkunastoosobowego zespołu instrumentalistów, pod kierownictwem muzycznym Rafała Czarnackiego. Choreografię jubileuszowego show Akademii przygotowała Marlena Wróblewska.

Adepci Akademii Aktorskiej ARTYSTA nie pierwszy raz wezmą udział w takim show, bo takie wydarzenie organizowane jest co roku tuż przed rozpoczęciem wakacji. Jednak w tym roku będzie wyjątkowo spektakularne, właśnie ze względu na jubilesz 5-lecia. Tym serdeczniej zapraszamy Was drodzy Czytelnicy, w końcu taka okazja szybko się nie powtórzy.

Aby każdy zainteresowany miał szansę zobaczyć to wyjątkowe muzyczno-taneczne wydarzenie jubileuszowy koncert odbędzie się dwa razy 1 czerwca i dwa razy 2 czerwca o godzinie: 15.00 i 19.00

Bilety można kupić TUTAJ.

Akademia Aktorska ARTYSTA powstała w Rzeszowie w 2014 roku z myślą o pasjonatach aktorstwa filmowego i teatralnego, którzy swoją przyszłość pragnęli związać właśnie z tym zawodem. A także z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych, którzy dzięki nabytej tu wiedzy i doświadczeniu stali się bardziej asertywni, otwarci na pojawiąjące się w życiu szanse, a także większą pewność i swobodę w czasie wystąpień publicznych, czy medialnych.

Twórcami Akademii są czynni i doświadczeni aktorzy, prywatnie małżeństwo Magdalena Kozikowska-Pieńko oraz Kornel Pieńko. Kadrę szkoły tworzą także inni profesjonalni aktorzy, charakteryzatorzy, operatorzy kamer, reżyserzy, czy scenografowie, którzy na co dzień pracują w teatrach oraz na planach filmowych.

Akademia Aktorska ARTYSTA od czerwca 2015 została wpisana do rzeszowskiego rejestru szkół i placówek niepublicznych, jako placówka wychowania szkolnego, a od października 2015 oficjalnie patronat nad działalnością Akademii objął Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Dlatego też absolwentów, a także uczniów Akademii można zobaczyć w repertuarowych spektaklach Teatru Siemaszkowej u boku zawodowych aktorów. Wychowankowie Akademii Aktorskiej ARTYSTA uczestniczą także w nagraniach Polskiego Radia Rzeszów, a także innych teatralnych i filmowych przedsięwzięciach.

Viperis

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4