Koncert „Ocalić od Zapomnienia” w piątek w Rzeszowie. Odbierz bilet

KATEGORIA: KULTURA / 13 listopada 2019

Zdjęcie z ubiegłorocznej edycji koncertu „Ocalić od Zapomnienia”.
Zdjęcie pochodzi z fanpage - Jazz i muzyka rozrywkowa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Zbliża się wspaniałe wydarzenie, które w szczególności zainteresuje sympatyków polskiej muzyki. Już w najbliższy piątek odbędzie się zaduszkowy koncert wspomnień „Ocalić od Zapomnienia” upamiętniający twórczość artystów, którzy odeszli, ale pozostawili po sobie coś nieśmiertelnego – muzykę.

Koncert odbędzie się 15 listopada o godz. 18.00 na sali widowiskowej Instytutu Muzyki przy ul. Dąbrowskiego. Bezpłatne wejściówki można już odbierać w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Osmeckiego 51 w godz. od 8.00 do 15.00 lub rezerwować je telefonicznie pod nr: 17 748 38 91.

Zdjęcie z ubiegłorocznej edycji koncertu „Ocalić od Zapomnienia”.
Zdjęcie pochodzi z fanpage - Jazz i muzyka rozrywkowa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Na scenie wystąpią wokaliści podkarpackiej sceny muzycznej w akompaniamencie studentów Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Uniwersytetu Rzeszowskiego. W programie koncertu „Ocalić od zapomnienia” znajdują się utwory takich artystów jak: Anna German, Zbigniew Wodecki, Anna Jantar czy Kora. Nie zabraknie również kultowych piosenek, do których tekst napisała Agnieszka Osiecka.

Koncert Zaduszkowy „Ocalić od Zapomnienia” już od dziewięciu lat przyciąga tłumy miłośników muzyki. Początkowo kameralne wydarzenie, swoją pierwszą edycje miało w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Rzeszowie, a następnie przez kilka lat występy odbywały się w Młodzieżowym Domu Kultury. Z roku na rok zainteresowanie koncertem rosło, aż stał się cyklicznym wydarzeniem, w którym chętnie uczestniczą mieszkańcy naszego miasta. Zainteresowanie rzeszowian uczestniczeniem w tym przedsięwzięciu skłoniło organizatorkę do przeniesienia imprezy do sali, która pomieści większą publiczność.

- Początkowo koncerty odbywały się w Młodzieżowym Domu Kultury. Tegoroczną edycję przenieśliśmy już do większej sali - będziemy występować w Instytucie Muzyki. Ludzie czekają na ten koncert. Po skończonym występie już pytają mnie czy będzie kolejna edycja. To bardzo cieszy. Myślę, że jest zapotrzebowanie na wspominanie twórczości artystów, którzy od nas odeszli – mówi organizatorka koncertu Iwona Josse-Jakubiec.

Kam.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z prób do koncertu „Ocalić od Zapomnienia”. W materiale również rozmowa z organizatorką Iwoną Josse-Jakubiec oraz koordynatorem sekcji muzycznej występu Zbigniewem Jakubkiem.

Próba do tegorocznej edycji Zaduszkowego Koncertu Wspomnień „Ocalić od Zapomnienia”.
Fot. Paweł Bialic

Próba do tegorocznej edycji Zaduszkowego Koncertu Wspomnień „Ocalić od Zapomnienia”.
Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4