W Rzeszowie już Święta. Na Rynku stanęła choinka i pociąg z lokomotywą

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 22 listopada 2020

Fot. Paweł Bialic

W Rzeszowie trwa wciąż sukcesywny montaż zimowych iluminacji. Choć jeszcze nawet nie rozpoczął się Adwent, na Rynku już można poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko za sprawą ustawionej tam kilkunastometrowej choinki i innych dekoracji. W pobliżu świątecznego drzewa pojawiła się iluminacja 3D - w tym roku w postaci lokomotywy z wagonikami.

Natomiast przy ul. 3 Maja stanie inna efektowna iluminacja 3D - przedstawiająca dwa misie polarne na tle góry lodowej.

Świąteczne oświetlenie będzie można również podziwiać przy ulicach Słowackiego, Mickiewicza, Grunwaldzkiej, Kościuszki, 3 Maja, Sokoła, Jagiellońskiej, Mickiewicza, Hetmańskiej, Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Asnyka, Grottgera, Krakowskiej, Poznańskiej oraz na placu Farnym i na placu Śreniawitów.

Iluminacje pojawią się także na moście Zamkowym oraz wiadukcie Śląskim. Przyozdobione zostaną również rzeszowskie ronda. Przy rondzie Jana Pawła podobnie jak w zeszłym roku będzie duży podświetlony napis „Rzeszów”, na rondzie Pobitno – bombka, a na rondzie Ulmów podświetlony lampion. Z kolei w rejonie ronda przy szpitalu MSWiA, ronda Kuronia i ronda Pileckiego pojawią się elementy dekoracyjne zamontowane na latarniach.

Wszystkie świetlne dekoracje mają zostać zamontowane do końca listopada i działać od 1 grudnia. Za wypożyczenie iluminacji świątecznych miasto zapłaci 1,3 mln złotych. Firmą, która dostarczy oświetlenie będzie po raz kolejny Mulitidekor z Piastowa. Wynajem dekoracji ma trwać do końca stycznia, potem ozdoby mają być zdemontowane w ciągu 14 dni.

Red.

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4