Śnieżyca w Rzeszowie. Ciężkie warunki na drogach, odcięte linie MPK

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 25 stycznia 2021

Fot. Paweł Bialic

W nocy z niedzieli na poniedziałek mieliśmy w Rzeszowie do czynienia z bardzo obfitymi opadami śniegu. W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi występują duże problemy z ruchem drogowym na rzeszowskich ulicach. W centrum miasta są duże korki, natomiast na niektórych osiedlach, gdzie występują wzniesienia terenu kierowcy mają problemy z utrzymaniem się na jezdni. Od wczesnych godzin rannych na ulicach miasta pracuje ciężki sprzęt do odśnieżania dróg oraz chodników.

- Pierwsze 14 pojazdów z 1, 2 i 3 kategorii czyli najcięższy sprzęt wyjechał na ulice Rzeszowa przed 4 rano. W kolejnych godzinach do odśnieżania oraz wysypywania soli na jezdnie włączono kolejne pojazdy. Obecnie na ulicach Rzeszowa pracuje 54 pojazdy, które z przerwami na tankowanie starają się polepszyć warunki na drogach i chodnikach - informuje Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Jak informują urzędnicy od 4.00 do 10.00 na ulice wysypano około 100 ton soli. Mimo ciągłej pracy pojazdów odśnieżających, warunki na drogach wciąż są trudne, na pewno nie pomaga wciąż padający śnieg.

ZTM: kilka ulic odciętych od kursowania autobusów

W związku ze śnieżycą, z problemami zmaga się również komunikacja miejska. Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, około godziny 11.30 występowały problemy z kursowaniem autobusów na kilku rzeszowskich ulicach oraz na terenach sąsiednich gmin.

- W dniu dzisiejszym w związku z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi występują problemy z kursowaniem autobusów. Na chwilę obecną odcięte od komunikacji miejskiej pozostają ulice: Błękitne Wzgórze, Iwonicka, Jarowa, Karkonoska, Matysówka, Podleśna, Św. Rocha, a także okoliczne miejscowości: Kielanówka. Hermanowa i Królka - brzmi komunikat ZTM Rzeszów. Komunikacja na wspomnianych liniach ma zostać przywrócona z chwilą doprowadzenia dróg do stanu umożliwiającego bezpieczny przejazd autobusu.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4