Ważne! W poniedziałki ZUS będzie przyjmował klientów o godzinę krócej

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 21 listopada 2021

Fot. Paweł Bialic/archiwum CzytajRzeszow.pl

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie zmienia godziny urzędowania. W poniedziałki placówki ZUS będą otwarte do godz. 17.00, czyli o godzinę krócej niż dotychczas. Zmiana wchodzi w życie od najbliższego poniedziałku od 22 listopada i ma obowiązywać do końca marca 2022 r. W pozostałe dni, obsługa klientów będzie odbywać tak jak dotychczas, czyli w godz. 8.00 do 15.00.

- Przed skróceniem czasu pracy sprawdziliśmy, kiedy klienci najczęściej odwiedzają nasze placówki. Największe natężenie ruchu jest w godzinach od 10.00 do 12.00. Po południu liczba osób odwiedzających ZUS maleje, a po godzinie 17.00 sale obsługi są prawie puste – informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Pracownicy ZUS cały czas obsługują klientów przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Osoby odwiedzające placówki nadal muszą używać maseczek ochronnych zasłaniających nos i usta, a także zachować odpowiedni dystans.

- Klienci, którzy nie chcą czekać w kolejce, mogą wcześniej taką wizytę w ZUS zarezerwować przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub zrobić to telefonicznie. Aby umówić wizytę w oddziale w Rzeszowie lub placówkach w Mielcu, Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Jarosławiu, Leżajsku, Przeworsku, Przemyślu czy Lubaczowie należy zadzwonić pod numer 178675028, natomiast w oddziale w Jaśle oraz inspektoratach w Brzozowie, Dębicy, Krośnie i Sanoku - pod numer 134437908 – informuje rzecznik ZUS.

Klienci ZUS mogą również załatwiać swoje sprawy bezpiecznie i wygodnie podczas e-wizyty bez wychodzenia z domu. Aby spotkać się online z pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wystarczy mieć dostęp do internetu, urządzenie z kamerką np. smartfon, tablet lub komputer (szczegóły na www.zus.pl). Do dyspozycji klientów jest również Centrum Obsługi Telefonicznej (telefon – 225601600 lub e-mail: cot@zus.pl). Wnioski i dokumenty można przesyłać również za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4