Noworoczne spotkanie prezydenta Tadeusza Ferenca z dziennikarzami

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 11 stycznia 2019

Fot. Barbara Kędzierska

Sport, kultura, obwodnica południowa, a także wzajemne podziękowania - tak wyglądało noworoczne spotkanie władz Rzeszowa z prezydentem Tadeuszem Ferencem na czele z podkarpackimi dziennikarzami w piątkowe popołudnie. Naszą redakcję reprezentowała redaktor naczelny Barbara Kędzierska oraz dziennikarz Karol Woliński. Prezydent Tadeusz Ferenc, który na wielu konferencjach mówi o tym, jak bardzo ceni pracę dziennikarzy, tym razem nie zrobił inaczej.

- Chciałbym bardzo podziękować dziennikarzom za ich działania, cenię niezwykle waszą pracę, staramy się o to, aby każdy miał jak najszerszy dostęp do informacji o naszych działaniach. Ratusz jest waszym budynkiem, tak jak wszystkich mieszkańców Rzeszowa - powiedział Tadeusz Ferenc.

Następnie po zachęcie rzecznika prezydenta Macieja Chłodnickiego, do głosu doszli dziennikarze, którzy licznie zgromadzili się w ratuszu. Poza podziękowaniami i deklaracjami dalszej owocnej współpracy, poruszono również kilka bieżących tematów miejskich, w tym sprawę budowy obwodnicy południowej.

- Musimy wierzyć, że obwodnica będzie. Wiemy, że z tą inwestycją są kłopoty, ale to dobrze bo zmusza nas to do działania. Teraz jesteśmy na etapie konsultacji projektu oraz protokołu badań środowiskowych - stwierdził prezydent Rzeszowa odpowiadając na pytanie jednego z dziennikarzy dotyczące przyszłości obwodnicy.

Poruszono również temat sportu, a najdłużej dyskutowano o przyszłości rzeszowskiego żużla. Prezydent Tadeusz Ferenc zadeklarował, że przekaże Stali Rzeszów 300 tys. złotych w związku z prośbą prezesa tego klubu Ireneusza Nawrockiego. Jak wiadomo klub nie otrzymał licencji na start w Nice 1 Lidze Żużla, natomiast chce jeszcze walczyć o przyznanie dzikiej karty, dzięki której Stal otrzymałaby licencję na start w następnym sezonie.

Następnie uczestnicy spotkania w miejskim ratuszu zagłębili się we wzajemnych dyskusjach przy lampce szampana oraz specjalnym poczęstunku przygotowanym na tę okazję.

Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Barbara Kędzierska

Fot. Barbara Kędzierska

Fot. Barbara Kędzierska

Fot. Barbara Kędzierska

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4