Noworoczne spotkanie z mediami u marszałka Władysława Ortyla

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 14 stycznia 2019

Fot. Karol Woliński

Po wizycie u wojewody podkarpackiego Ewy Leniart oraz prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca podkarpaccy dziennikarze uczestniczyli w poniedziałek w kolejnym spotkaniu świąteczno-noworocznym. Tym razem organizowanym z inicjatywy marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla. Naszą redakcję reprezentowała redaktor naczelny Barbara Kędzierska, sekretarz redakcji Krzysztof Kuchta oraz dziennikarz Karol Woliński.

Marszałek Ortyl zaznaczył, że dotychczasowe relacje między zarządem województwa, a dziennikarzami są na wysokim poziomie.

- Cieszymy się, że możemy się z dziennikarzami tradycyjnie spotkać. Chcę podkreślić dobrą współpracę z dziennikarzami na przestrzeni ostatnich lat. Życzę państwu pracy w dużym spokoju oraz pomyślności w życiu zawodowym jak i również w życiu osobistym - powiedział marszałek Ortyl.

Władysław Ortyl stwierdził również, że 2019 rok będzie ważny zarówno pod kątem politycznym, jak i rozwojowym.

- Ten rok będzie kluczowy z perspektywy politycznej, mamy przecież maraton wyborczy, który nie dotyczy bezpośrednio zarządu województwa, ale będzie to miało pośrednio wpływ na naszą działalność. Przygotowujemy się także do nowej perspektywy finansowej, myślimy o nowych inwestycjach w regionie - mówił Władysław Ortyl.

Po życzeniach ze strony marszałka Władysława Ortyla wraz z zarządem w osobach wicemarszałków Piotra Pilcha i Ewy Draus oraz członka zarządu Stanisława Kruczka, uczestnicy uroczystości odmówili modlitwę. Dzięki sugestii jednego z dziennikarzy odmówiono również modlitwę w intencji zdrowia i życia prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza, który wczoraj został zaatakowany nożem przez jednego z mieszkańców Gdańska podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na gdańskim rynku (spotkanie odbyło się jeszcze przed wiadomością o śmie. Uczestnicy spotkania wspólnie odśpiewali też kolędę.

Następnie zarząd województwa wraz z rzecznikiem prasowym urzędu Tomaszem Leyko – wręczyli przedstawicielom wszystkich redakcji miniaturki Dzwonu Niepodległości odlanego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Później doszło do tradycyjnego przełamania się opłatkiem, wspólnych życzeń i rozmów.

Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Barbara Kędzierska

Fot. Barbara Kędzierska

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4