Przyłącz się do zbiórki na ławeczkę pamięci Janusza Majki, dziennikarza z pasją

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 27 września 2022

Tak ma wyglądać multimedialna ławka pamięci redaktora Janusza Majki.
Fot. Wizualizacja obiektu pochodzi ze strony, na której trwa zbiórka

Przy al. Lubomirskich w Rzeszowie (niedaleko siedziby Polskiego Radia Rzeszów) ma stanąć ławka ku pamięci nieżyjącego dziennikarza tej rzeszowskiej rozgłośni Janusza Majki. Obecnie trwa zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów jej zakupu.

Ławka pamięci redaktora Janusza Majki

Janusz Majka zmarł 21 lutego 2021 roku, przyczyną były powikłania związane z chorobą COVID-19. Z Radiem Rzeszów był związany przez prawie 40 lat. Był autorem wielu materiałów reporterskich, transmisji sportowych oraz twórcą licznych audycji.

Po jego śmierci zorganizowano konkurs upamiętniający jego postać - Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki, który ma wyłonić najlepsze jakościowo i najbardziej wartościowe poznawczo podcasty poruszające sprawy o różnej tematyce. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w ubiegłym roku.

I to właśnie w czasie gali finałowej zeszłorocznej edycji konkursu Podcast Roku, padł pomysł dodatkowej formy upamiętnienia - specjalnej ławki. Jak poinformował niedawno syn Janusza Majki, Tomasz, ma ona stanąć przy alei Lubomirskich tuż około siedziby Radia Rzeszów.

- Ławka ma być przyjazna środowisku, wytwarzać prąd z paneli słonecznych, umożliwiać ładowanie telefonów komórkowych. Co ważne ma wbudowany głośnik, z którego znów będziemy mogli usłyszeć głos redaktora Janusza Majki. Siadając na tej ławce pamięci będzie można też posłuchać fragmentów zwycięskich podcastów, które co roku wybiera Jury Podcast Roku. - informuje Tomasz Majka.

Jest zrzutka

Niestety koszt zakupu ławki nie jest mały, bo wynosi 32 tys. zł, stąd propozycja, aby zorganizować zrzutkę pieniędzy na sfinansowanie kosztów nabycia tego nowoczesnego siedziska.

- Zwracam się z prośbą o wsparcie tej zbiórki, każda wpłata się liczy. Jak nic niestanie na przeszkodzie to przekazanie miastu Rzeszów ławki odbędzie się w samo południe 20 listopada 2022 roku w dniu Gali Finałowej Konkursu imienia redaktora Janusza Majki na Podcast Roku - pisze Tomasz Majka.

Obecnie (stan na 26 września) udało się zebrać 8,9 tys. zł. Jeżeli uda się zebrać całką kwotę 32 tys. zł, to każda dodatkowa złotówka zostanie przekazana na nagrody w drugiej edycji Podcast Roku Konkurs imienia redaktora Janusza Majki.

TUTAJ można wpłacić pieniądze i wesprzeć zbiórkę na rzecz zakupu ławki pamięci redaktora Janusza Majki.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4