1000 drzew dla Rzeszowa od firmy Deloitte z okazji tysięcznego pracownika

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 21 października 2022

Fot. Adam Lampart/Urząd Miasta Rzeszowa

Sadzonki grabu pospolitego, klonu jaworu oraz lipy drobnolistnej zostały w piątek (21 października) nasadzone na działce przy ul. Krogulskiego w Rzeszowie. Taki nietypowy sposób na upamiętnienie zatrudnienia tysięcznego pracownika wybrała firma Deloitte.

Dla Rzeszowa dodatkowa korzyść jest taka, że akcja świetnie wpasowuje się w jedno z założeń programu NetZeroCities, w którym stolica Podkarpacia uczestniczy jako jedno ze 100 miast w całej Europie. Chodzi o osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2030 roku, a samorządowi nie uda się tego zrobić bez dobrej współpracy z przedsiębiorcami.

- Zatrudnienie 1000 pracownika to wyjątkowe osiągnięcie dla naszej organizacji, więc od razu wiedzieliśmy, że chcemy upamiętnić je w sposób, który zostawi po sobie widoczny ślad oraz będzie pożyteczny dla naszej lokalnej rzeszowskiej społeczności - mówi Tomasz Pałka, Deloitte CE BSC Leader.

Tysiąc sadzonek drzew (grab pospolity, klon jawor, lipa drobnolistna) zostało nasadzonych na działce przy ul. Krogulskiego. Teren został wybrany przez firmę w porozumieniu z Zarządem Zieleni Miejskiej w Rzeszowie i znajduje się niedaleko biura Deloitte przy ul. Warszawskiej.

- Współpraca z miastem układa się bardzo dobrze. Kiedy narodził się pomysł zorganizowania takiej aktywności, spotkało się to z dużym i pełnym wsparciem. Zarząd Zieleni Miejskiej szybko wskazał miejsce, gdzie możemy działać, pomógł nam także w kontaktach z innymi miejskimi przedsiębiorstwami. Cieszy nas, że akcje tego typu spotykają się z pozytywnym odbiorem i zaangażowaniem - podkreśla Tomasz Pałka.

Z kolei Małgorzata Kubiś, szefowa działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Deloitte CE BSC zaznacza, że to nie pierwsza proekologiczna akcja pracowników firmy Deloitte w Rzeszowie. Tworzyli już m.in. ogrody roślinne i kwiatowe przy placówkach wsparcia potrzebujących czy porządkowali tereny zielone i leśne.

- Z pewnością będziemy kontynuować podobne inicjatywy w przyszłości - zapewnia Małgorzata Kubiś. - Miasto wspiera nas przy realizacjach akcji prospołecznych, takich jak nasza coroczna, wewnętrzna inicjatywa pod nazwą Impact Day, w którą angażują się wszyscy pracownicy naszej firmy. W trakcie tegorocznej edycji zajęliśmy się pracami charytatywnymi w aż 17 miejscach, w tym dziecka, domach pomocy społecznej, schroniskach dla zwierząt i innych placówkach wskazanych przez miasto.

Konieczność współpracy miasta z przedsiębiorcami podkreśla prezydent Rzeszowa. Konrad Fijołek uważa, że jest to niezbędne w dążeniu do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2030 roku. Takie są właśnie założenie programu NetZeroCities stworzonego przez Komisję Europejską. Rzeszów zakwalifikował się do niego jako jedno ze 100 miast w całej Europie.

- Zawsze wspieram i będę wspierać akcje takie jak ta. Cieszę się, że mamy w Rzeszowie firmy takie jak Deloitte, które rozumieją, jak ważne jest implementowanie ekologicznych rozwiązań. To pozwala mi wierzyć, że poradzimy sobie z NetZeroCities, przede wszystkim jako wrażliwe i inteligentne społeczeństwo - dodaje prezydent Konrad Fijołek.

Red.

Fot. Adam Lampart/Urząd Miasta Rzeszowa

Fot. Adam Lampart/Urząd Miasta Rzeszowa

Fot. Adam Lampart/Urząd Miasta Rzeszowa

Fot. Adam Lampart/Urząd Miasta Rzeszowa

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4