W tym roku Rzeszów bez miejskiego sylwestra. Ratusz szuka oszczędności

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 25 listopada 2022

Fot. Karol Woliński

W tym roku mieszkańcy Rzeszowa nie będą mieli okazji bawić się na miejskim sylwestrze, który tradycyjnie odbywał się na Rynku. Ratusz zrezygnował z organizacji imprezy w związku z cięciem kosztów.

Ostatnia miejska impreza sylwestrowa na Rynku odbyła się w 2019 roku tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa. Gwiazdą wieczoru był zespół Lady Pank. W kolejnym roku miejski sylwester już się nie odbył z uwagi na pandemiczne obostrzenia.

Rok temu władze miasta znów z powodu pandemii zdecydowały się zrezygnować z tradycyjnego koncertu na Rynku. Odbyły się natomiast cztery wydarzenia w różnych lokalizacjach. W parku Sybiraków i na Rynku można było podziwiać pokazy laserów, przy Hali Podpromie pokaz latających dronów, a na pomniku Czynu Rewolucyjnego zorganizowano mapping.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku miasto całkowicie zrezygnuje z organizacji jakichkolwiek atrakcji podczas sylwestrowej nocy. Tym razem nie przez pandemię, ale kryzys finansowy.

- Mamy trudną sytuację finansową, to pokazał niedawno zaprezentowany projekt budżetu na przyszły rok. Stąd podjęliśmy decyzję o rezygnacji z miejskiego sylwestra, musimy szukać oszczędności - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Organizacja zabawy sylwestrowej przez miasto w poprzednich latach to 300-350 tys. zł. Podobne decyzje o rezygnacji z imprez podjęły również inne miasta - Warszawa, Wrocław czy Kraków.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4