Dziś Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 14 kwietnia 2019

Biskup rzeszowski Jan Wątroba w czasie ubiegłorocznych uroczystości Niedzieli Palmowej
Fot. diecezja.rzeszow.pl

W Kościele katolickim dziś Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Uroczystość ta upamiętnia triumfalny wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Tradycyjnie w tym dniu w kościołach święci się palmy. Czytany jest także opis Męki Pańskiej.

Niedziela Palmowa to również dzień diecezjalnych Dni Młodzieży. Duszpasterstwo młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zaprasza młodzież na uroczyste obchody Niedzieli Palmowej. W Rzeszowie rozpoczną się one o godz. 11.00 spotkaniem w Parku Papieskim. O godz. 12.00 Msza św. w katedrze rzeszowskiej.

Z kolei Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej zaprasza na obchody Niedzieli Palmowej w tradycyjnym rycie. Rozpoczną się one o godz. 15.00 w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie (ul. 3 Maja) od poświęcenia palm. Następnie odbędzie się uroczysta procesja z palmami na plac przed kościołem. Po procesji zostanie odprawiona Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (tzw. trydencka), w trakcie której wierni usłyszą opis Męki Pańskiej według Św. Mateusza.

Również w Niedzielę Palmową, parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w podrzeszowskim Niechobrzu organizuje jubileuszową edycję Misterium Męki Pańskiej. Bierze w nim udział 80 aktorów. Rozpoczęcie Misterium Męki Pańskiej o godz. 19 w parku przy kościele w Niechobrzu.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4