Na łyżwach pod oknami prezydenta. Od soboty na Rynku ruszy lodowisko

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 2 grudnia 2019

Fot. Karol Woliński

Już od soboty, 7 grudnia wszyscy chętni do sprawdzenia swoich umiejętności łyżwiarskich będą mieli taką okazję na rzeszowskim Rynku, gdzie właśnie powstaje lodowisko mające być jedną świątecznych atrakcji w Rzeszowie.

- Otwarcie lodowiska planujemy na najbliższą sobotę i chcemy aby funkcjonowało do lutego przyszłego roku - informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Koszt postawienia i około trzymiesięcznej eksploatacji obiektu, który powstaje obok miejskiego ratusza to około 150 tys. zł. Tuż przy lodowisku staną również obiekty, w których będzie można wypożyczyć łyżwy.

Lodowisko przy ratuszu na pewno ucieszy fanów jazdy na lodzie, jednak raczej nie wynagrodzi braku krytego obiektu, o którego budowie słychać od kilku lat. W związku z pomysłem budowy nowoczesnej ślizgawki doszło do zamknięcia i wyburzenia dotychczasowego lodowiska przy ul. Wyspiańskiego. Pierwotnie nowy obiekt miał stanąć w pobliżu starego w ramach centrum Res-Vita, ale po zawirowaniach związanych z terenami przy ul. Wyspiańskiego i potencjalnym inwestorem, zmieniono lokalizację. Teraz miejska ślizgawka miałaby powstać na osiedlu Drabinianka przy ul. Granicznej niedaleko powstającego Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Należy zaznaczyć, że w poprzednim sezonie zimowym mieszkańcy Rzeszowa nie byli pozbawieni możliwości jazdy na łyżwach w mieście. Ślizgawkę przygotowało Millenium Hall na swoim placu eventowym, oprócz tego była możliwość jazdy na łyżwach również na sztucznym lodowisku Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Starzyńskiego na osiedlu Baranówka. Możliwe, że w tym roku będzie podobnie.

Wokul

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4