W niedzielę nagrają program z ul. Spacerowej. O niechcianej zabudowie

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 16 września 2018

W sierpniu mieszkańcy Zalesia uczestniczyli w spotkaniu na temat zabudowy wzgórz w rejonie ul. Spacerowej z udziałem posła Wojciecha Buczaka i radnych miejskich
Fot. Paweł Bialic

W ostatnim czasie w Rzeszowie wielokrotnie dochodzi do konfliktów pomiędzy mieszkańcami poszczególnych osiedli i władzami miasta z powodu decyzji dotyczących inwestycji budowlanych. Tak było na Nowym Mieście w związku z planami budowy drogi przecinającej to osiedle oraz budynków mieszkalnych na terenach zielonych. Sprawę ma rozwiązać zmiana studium zagospodarowania przestrzennego i opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego zabezpieczającego tereny zielone, które zostały zainicjowane uchwałami przegłosowanymi niedawno przez radnych. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Podobnie jest na Zalesiu w rejonie ul. Spacerowej, gdzie mieszkańcy nie godzą się na zabudowę wzgórz na tym osiedlu. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W niedzielę, 16 września o godz. 15.00 sprawa niechcianej przez mieszkańców zabudowy w Rzeszowie będzie tematem programu z cyklu „To jest temat” realizowanego przez TVP Info. Pierwotnie program miał skupiać się na problemie mieszkańców Nowego Miasta, ale po wspomnianych decyzjach Rady Miasta zmieniono jego koncepcję. Teraz program będzie realizowany na Zalesiu, przy ul. Spacerowej 20, ale będzie dotyczył także problemów niechcianych inwestycji budowalnych na różnych osiedlach Rzeszowa, m.in. Nowym Mieście. Gospodarzem programu będzie Stowarzyszenie „Spacerówka” założone przez mieszkańców Zalesia. Także w ich sprawie ostatnio pojawiły się pozytywne wieści.

- Z radością informuję, iż kilka dni temu odebraliśmy Decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego uchylającą pierwszą z dwóch zaskarżonych przez nasze Stowarzyszenie „WZ” (warunków zabudowy wydanych przez miasto – dop. red.), na orzeczenie w sprawie drugiej „WZ” nadal czekamy - poinformowała nas Elżbieta Niedzielska, prezes Stowarzyszenia „Spacerówka”. - W decyzji SKO czytamy: „Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla zaskarżoną decyzję w całości i przekazuje sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji” - dodała.

Program „To jest temat” nagrany 16 września przy ul. Spacerowej w Rzeszowie zostanie wyemitowany w TVP Info w niedzielę, 23 września o godz. 15.00.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4