Nowa Klinika Hematologii i Nefrologii kompletuje sprzęt. W lipcu otwarcie

KATEGORIA: INWESTYCJE / 10 maja 2020

Fot. Paweł Bialic

Nowy budynek Klinik Hematologii i Nefrologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie jest już praktycznie gotowy.

Jak informuje pełniący obowiązki dyrektora KSW nr 1 w Rzeszowie Marek Wiater budynek przy ul. Naruszewicza uzyskał już dużą część odbiorów i teraz trwa kompletowanie potrzebnego sprzętu. Placówka, w której znajdzie się również nowoczesna stacja dializ miała przyjąć pierwszych pacjentów w kwietniu tego roku jednak w związku z pandemią koronawirusa nie doszło do realizacji kilku zakupów wyposażenia, dlatego też otwarcie obiektu lekko się opóźnia.

- Planujemy przyjąć pierwszych pacjentów w lipcu tego roku, mieliśmy pewne problemy z zakupem wyposażenia w związku z pandemią koronawirusa, ale wszystko jest już na dobrej drodze. Od początku czerwca ruszymy z przygotowaniami stacji dializ tak aby w lipcu była ona już do dyspozycji - tłumaczy p.o. dyrektora KSW nr 1 w Rzeszowie Marek Wiater.

Fot. Paweł Bialic

Nowy 4-piętrowy budynek Klinik Hematologii i Nefrologii stanął w miejscu wyburzonego ponad 100-letniego obiektu, w którym znajdował się wcześniej oddział rehabilitacji. Na przyszłych pacjentów klinik czeka 56 stanowisk, oprócz tego w nowym obiekcie znajdzie się również stacja dializ dysponująca 30 stanowiskami. Koszt inwestycji wyniósł około 52 mln, z czego 22 mln zł pochodzi z dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Jak uważa dyrektor Marek Wiater, dzięki tej inwestycji, wzrośnie jakość usług medycznych w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie.

- Będzie to ogromny krok naprzód jeżeli chodzi o jakość leczenia w naszym szpitalu, klinika będzie nowoczesna, pacjenci będą mieli bardzo dobre warunki, można powiedzieć, że będzie to leczenie na miarę XXI wieku - zachwala nowy obiekt dyrektor Marek Wiater.

Trwa też rozbudowa Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 w Rzeszowie prowadzi obecnie jeszcze jedną bardzo ważną inwestycję. Chodzi o rozbudowę Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc przy ul. Rycerskiej. W ramach tej inwestycji istniejąca część budynku „B” zostanie nadbudowana, natomiast do całkowicie nowo wybudowanego skrzydła „D” mają trafić pacjenci Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc, obecnie leczeni w zabytkowym pałacu Jędrzejowiczów, gdzie warunki nie odpowiadają dzisiejszym standardom lecznictwa. Jak mówi nam Marek Wiater prace idą zgodnie z planem. Termin zakończenia prac budowlanych założono na kwiecień 2021 roku jednak istnieje szansa, że stanie się to szybciej.

- Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, w tej chwili trwają prace związane tynkowaniem ścian wewnętrznych, oraz instalacją sieci elektrycznej. Możliwe, że wykonawca zakończy prace nawet 3 miesiące przed pierwotnie zakładanym terminem - informuje p.o dyrektora KSW nr 1 w Rzeszowie Marek Wiater.

Szpital we współpracy z Urzędem Marszałkowskim przygotowuje się również do kolejnych etapów rozbudowy Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc.

Wokul

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas spotkań z ludźmi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4