Bliżej wielkiej inwestycji na Dworzysku! Radni dali zgodę na zmianę planu

KATEGORIA: INWESTYCJE / 21 lipca 2020

Na dole zdjęcia widoczna jest część działki, na której planowana jest inwestycja. Po lewej droga rozdzielająca dwie części działki, którą jest zainteresowany inwestor
Fot. Starostwo Powiatowe w Rzeszowie

Tak jak informowaliśmy TUTAJ w piątek jako pierwsi, zgodnie z zapowiedziami rzeszowscy radni zajęli się we wtorek na nadzwyczajnej sesji sprawą przystąpienia do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego terenu o powierzchni 7,43 ha położonego w Rzeszowie na osiedlu Miłocin wchodzącego w skład Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. Radni wyrazili ją jednomyślnie.

Przypomnijmy, że dużą inwestycją w strefie zarządzanej przez powiat rzeszowski zainteresowana jest firma z kapitałem niemieckim. W jej ramach ma powstać hala na 30 tys. metrów kwadratowych, a na początek pracę ma tam znaleźć około 380 osób. Inwestor działa w branży produkcji napędów hamulcowych do pojazdów szynowych i właśnie taki – przemysłowy charakter ma mieć inwestycja w Rzeszowie.

Wspomniana hala stanęłaby na dwóch działkach obecnie przedzielonych drogą dojazdową. W związku z tym konieczne jest usunięcie z planu zagospodarowania wspomnianej drogi i scalenie obu działek w jeden teren. To zaś wymagało odpowiedniej decyzji Rady Miasta. Tę radni wyrazili we wtorek jednogłośnie po krótkiej dyskusji.

- Jaki jest przewidywany czas, w którym ten miejscowy plan trafi na sesję do uchwalenia przez radę? - dopytywał Marcin Fijołek z klubu PiS.

- Przewidujemy skierowanie projektu zmiany planu do uchwalenia w pierwszym kwartale przyszłego roku, czyli przewidujemy około ośmiu miesięcy na sporządzenie i procedowanie tej zmiany planu - odpowiedziała Monika Lachowicz, zastępca dyrektora Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa.

To zaś oznacza, że uda się czasowo skoordynować uchwalenie planu z zamiarami inwestora. Firma ma wkrótce wystąpić z propozycją zakupu działek pod realizację inwestycji. Jak powiedział nam w piątek Waldemar Pijar, sekretarz powiatu rzeszowskiego, jeżeli wszystkie procedury pójdą zgodnie z planem, już w lutym przyszłego roku firma będzie mogła złożyć wniosek o pozwolenie na budowę, a same prace budowlane ruszyłyby na wiosnę 2021 roku.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4