Instytut Fizjoterapii UR zyska nową siedzibę. Trwa remont dawnej szkoły

KATEGORIA: INWESTYCJE / 23 lipca 2020

Fot. Paweł Bialic

Trwają prace remontowe w budynku przy ul. Marszałkowskiej, w którym niegdyś znajdował się Zespół Szkół im. UNICEF, a teraz docelowo ma funkcjonować Instytut Fizjoterapii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Budynek został kilka lat temu przekazany uczelni przez władze Rzeszowa w ramach darowizny. W zeszłym roku rozpoczęto prace termomodernizacyjne w obiekcie polegające na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej. Od niedawna trwają prace wewnątrz budynku, które mają przystosować pomieszczenia do działalności instytutu. Uczelnia planuje oddać obiekt do użytku jesienią tego roku.

- Nie mamy żadnych sygnałów, że są jakieś opóźnienia jeżeli chodzi o prace budowlane, chcemy aby obiekt został oddany do użytku w październiku - mówi nam rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego dr Maciej Ulita.

Fot. Paweł Bialic

Prace w samym budynku mają znacznie wpłynąć na zagospodarowanie pomieszczeń. Część elementów starego wyposażenia ulega demontażowi. Zostaną wymurowane nowe ściany działowe, wymieniona posadzka oraz instalacje elektryczne i sanitarne. Oprócz tego remont obejmuje również prace wykończeniowe. Za przebudowę obiektu odpowiada firma TGE Instal z Rakszawy, a koszt jej realizacji to 2,6 mln zł.

Po przeprowadzonym remoncie w obiekcie mają funkcjonować specjalistyczne pracownie (balneologii, fizykoterapii, kinezyterapii, masażu). Oprócz tego znajdą się tam sale dydaktyczne, pomieszczenia biurowe (w tym dla Rady Instytutu), a także dwie duże sale wykładowe: na parterze na 90-100 miejsc, a na I piętrze na 80-90 miejsc.

Wokul

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4