Wysokie oferty na budowę hali sportowej przy ZS nr 1. Trzeba dołożyć 3,2 mln zł

KATEGORIA: INWESTYCJE / 10 marca 2021

Wizualizacja hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie
Fot. ARP Autorska Pracownia Projektowa Manecki z Krakowa

Są już znane oferty dotyczące przetargu na budowę nowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego w Rzeszowie, w skład którego wchodzi VI Liceum Ogólnokształcące. Wszystkie sześć ofert dopuszczonych do postępowania przetargowego, których otwarcie nastąpiło w ubiegłym tygodniu znacznie przewyższa kwotę zarezerwowaną na realizację tej inwestycji w budżecie miasta.

Nowy obiekt sportowy, który miałby stanąć na obecnym dziedzińcu szkoły, byłby połączony z jej obecnym budynkiem. Oprócz tego w projekcie inwestycji przewiduje się również zagospodarowanie terenu wokół nowej hali sportowej. Władze Rzeszowa na realizację sali gimnastycznej przy ZS nr 1 zarezerwowały w budżecie 11,99 mln zł. Łącznie do przetargu zgłoszono siedem ofert, ale po ich otwarciu okazało się, że jedna z nich zawierała tylko zapytanie co do warunków zamówienia.

Najniższa oferta w przetargu przedstawiona przez firmę Texom z Krakowa wynosi 15,2 mln zł. Kolejne dwie oferty przedstawione przez Baudziedzic z Głogowa Małopolskiego oraz Solkan z Rzeszowa wynoszą odpowiednio 15,86 mln zł i 15,9 mln zł. Następne oferty ze strony ZRB Korem Kazimierz Koc z Jeżowego oraz Samson z Niedomic przekraczają już 17 mln zł. Najwyższa oferta pochodzi od Firmy Handlowej Rose Tomasz Leszczak i opiewa na 19,8 mln zł. W takiej sytuacji aby wybrać wykonawcę miasto musiałoby dołożyć około 3,2 mln zł. Jak słyszymy w ratuszu, w grę wchodzą dwa warianty dotyczące tego postępowania przetargowego.

- Oferty są obecnie analizowane pod kątem formalnym, mamy dwie możliwości – albo dołożyć brakującą kwotę i rozstrzygnąć przetarg lub też unieważnić postępowanie i liczyć na niższe oferty w kolejnym przetargu - tłumaczy Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Zagospodarowanie terenu - rzut z góry
Fot. ARP Autorska Pracownia Projektowa Manecki z Krakowa

Zakres inwestycji - do wycinki 66 drzew

Hala ma być wyposażona w pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej (20x40m), siatkówki (9x18m, wys. 12m) oraz koszykówki (15x28m), które znajdą się na piętrze budynku. W planie jest tam również stworzenie widowni na 150 miejsc. Na drugim piętrze powstanie dodatkowe 90 miejsc dla widowni zapewniające dobrą widoczność na boisko. Trzecie piętro będzie stanowiło zaplecze techniczne. Z kolei na parterze zostaną zlokalizowane 4 sale lekcyjne, szatnie oraz siłownia. Do tego powstanie tam pokój nauczycielski, toalety oraz pomieszczenia stanowiące również zaplecze techniczne.

Jeżeli chodzi zagospodarowanie terenu wokół hali, na dziedzińcu szkoły w pobliżu nowej hali w planie jest powstanie nowego boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią tartanową, a także skoczni w dal z rozbieżnią.

Oprócz tego wycięte ma zostać 66 drzew, które kolidują z planowaną inwestycją. W zamian projekt inwestycji przewiduje w rejonie dziedzińca szkoły posadzenie 46 nowych drzew oraz dodatkowo 206 nasadzeń w lokalizacjach zastępczych na terenie całego Rzeszowa.

Wokul

Wycinka obejmie widoczne na zdjęciu drzewa
Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4