Nowy pas ruchu, parking i wyjazd na ul. Lwowską w miejscu po Life House?

KATEGORIA: INWESTYCJE / 22 listopada 2018

W tym miejscu ma powstać zapowiadany przez miasto prawoskręt z al. Rejtana do ul. Lwowskiej
Fot. Karol Woliński

Klub Life House, który mieścił się na rogu ul. Lwowskiej i al. Rejtana został zburzony 4 miesiące temu. Jednym z argumentów wytoczonych przez miasto dla wyburzenia lokalu poza względami estetycznymi (prezydent Tadeusz Ferenc określił dawny budynek wojskowy mianem „stodoły”), była również konieczność budowy dodatkowego prawoskrętu od al. Rejtana w kierunku ul. Lwowskiej. W przyszłości, po wybudowaniu Wisłokostrady obecnie istniejący pas do skrętu w prawo służyłby też do jazdy na wprost.

Na terenie po wyburzonym obiekcie miał jednak przede wszystkim powstać parking dla pobliskiego Hotelu Grein. Jego właściciele tym właśnie uzasadniali starania o dzierżawę tego terenu. Jak da się zauważyć, teren po klubie Life House nie został dotąd zagospodarowany tak jak zapowiadanego prawoskrętu.

Teren po zburzonym budynku jest na razie wciąż otoczony prowizorycznym ogrodzeniem
Fot. Karol Woliński

Decyzję o wydzierżawieniu terenu z położonym na nim klubem firmie prowadzącej po sąsiedzku hotel, a w następstwie o zburzeniu obiektu, stworzeniu tam parkingu i wspomnianego rozwiązania komunikacyjnego podjęto podczas sesji Rady Miasta jeszcze w styczniu 2018 roku. Od tej pory poza wyburzeniem klubu i częściowym wysprzątaniem pozostałości po lokalu, na tym terenie nic się jednak nie dzieje. Jak wygląda na ten moment stan przygotowań do tych inwestycji?

W sprawie parkingu dla gości hotelu Grein, który należy do firmy Greinplast informacji udzielił nam pełnomocnik spółki Greinplast, adwokat Miłosz Klin.

- Na razie jesteśmy na etapie przygotowania dokumentacji dotyczącej budowy parkingu, jest to proces złożony. Nie jestem w stanie w tym momencie powiedzieć dokładnie, kiedy inwestycja zostanie zrealizowana ale myślę, że wstępnie będzie to kwestia przyszłego roku. Na ten moment samochody w miejscu, gdzie istniał klub Lifehouse, co do zasady, mogą parkować, natomiast to miejsce musi zostać w perspektywie czasu odpowiednio przystosowane – chodzi o wyłożenie kostki brukowej czy wylanie asfaltu. Dodatkowo na działce pozostała jeszcze stacja TRAFO. Obecnie prowadzimy rozmowy z PGE S.A. oraz z przedstawicielami Urzędu Miasta mające na celu przeniesienie tej stacji TRAFO w nową lokalizację - stwierdził Miłosz Klin.

W tym miejscu miałby powstać dodatkowy wyjazd z przyszłego parkingu hotelowego bezpośrednio do ul. Lwowskiej
Fot. Karol Woliński

Pełnomocnik Greinplastu poinformował nas również, że firma chce na terenie nowego parkingu po uzgodnieiu z miastem stworzyć mały teren zielony. Ponadto firma chce dodatkowo zbudować wyjazd z parkingu dla gości hotelowych bezpośrednio do ul. Lwowskiej

- Tak, chcemy, aby budowa parkingu i wyjazdu na ulice Lwowską odbyły się w tym samym czasie co rozbiórka i przeniesienie do nowej lokalizacji stacji TRAFO. Zależy nam, aby goście hotelowi mieli możliwość wyjazdu na ulicę Lwowską, po to, aby trochę odciążyć ruch przy al. Rejtana. Złożyliśmy zapytanie w tej sprawie do Miejskiego Zarządu Dróg i czekamy na odpowiedź - powiedział pełnomocnik Klin.

Teren po zburzonym klubie Life House, chociaż jeszcze nie został właściwie urządzony, już teraz służy jako parking dla gości hotelu. Wciąż znajduje się tu jednak szpecąca widok stacja transformatorowa przewidziana do przeniesienia (z prawej)
Fot. Karol Woliński

Z kolei rzecznik prezydenta Maciej Chłodnicki potwierdził, że budowa prawoskrętu ma zostać zrealizowana w przyszłym roku. W niedawno opublikowanym projekcie budżetu miasta Rzeszowa na 2019 rok nie ma jednak konkretnej informacji na temat tej inwestycji. A co z kwestią propozycji Greinplastu dotyczącej wyjazdu do ul. Lwowskiej?

- Decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta, na razie Miejski Zarząd Dróg wciąż analizuje dokumentację dotyczącą tego rozwiązania - stwierdził Maciej Chłodnicki.

Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4