W ZS nr 2 powstanie winda zewnętrzna dla uczniów z niepełnosprawnościami

KATEGORIA: INWESTYCJE / 17 stycznia 2022

Zespół Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie
Fot. Urząd Miasta Rzeszowa

Budynek Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie zyska zewnętrzną windę. Będzie to udogodnienie dla uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich lub czasowo niepełnosprawnych.

- Jest to zadanie dofinansowane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Umowę dotyczącą dofinansowania Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podpisał w sierpniu ubiegłego roku - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

W rozstrzygniętym przetargu na budowę windy zewnętrznej w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie zwyciężyła firma „ARTMED” z Tomaszowa Mazowieckiego.

Inwestycja, która obejmie budowę windy (przewóz maksymalnie 8 osób, wyposażenie to m.in. niepalna wykładzina antypoślizgowa, poręcze dla niepełnosprawnych, system głośnomówiący wraz z sygnałem dźwiękowym informującym o kondygnacji budynku, przyciski z alfabetem Braille’a) oraz przebudowę policznikowej instalacji elektrycznej zasilającej budynek, kosztować będzie 483 tys. 942 zł. - Ma być gotowa w marcu tego roku - dodaje Gernand.

To nie jedyna inwestycja, którą Rzeszów realizuje dzięki dofinansowaniu z PFRON. Środki z funduszu wykorzystane zostały także do zakupu samochodów do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Kupione przez miasto Rzeszów pojazdy będą wykorzystywane przez Domy dla Dzieci: „Mieszko", „Dobrawa", „Bolesław", DPS przy ul. Sucharskiego 1, DPS im. Józefy Jaklińskiej ul. Powstańców Styczniowych 37 i DPS przy ul. Załęskiej 7a. Mikrobusy pojawią się w Rzeszowie również do końca marca 2022 roku. Łączny koszt zakupu samochodów to nieco ponad 738 tys. zł.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4