Trwa budowa sportowej hali przy ZS nr 1. Ma być gotowa w tym roku

KATEGORIA: INWESTYCJE / 16 stycznia 2023

Fot. Paweł Bialic

Trwają zawansowane prace przy budowie nowej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego w Rzeszowie. Obiekt ma być gotowy w połowie tego roku.

Prace na dachu

Prace przy budowie nowej hali sportowej rozpoczęły się w 2021 roku. Za realizację inwestycji odpowiada firma Texom z Krakowa. Obecnie, jak słyszymy w Kancelarii Prezydenta Rzeszowa trwają prace przy wykonaniu dachu obiektu.

- Trwa montaż dźwigarów, jeżeli pogoda pozwoli to wykonawca rozpocznie krycie dachu - mówi Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Oprócz tego na budynku trwają prace przy elewacji oraz montaż okien. Na najniższym poziomie prowadzone są roboty przy instalacjach.

- Na ten moment nie mamy informacji o opóźnieniach, inwestycja idzie zgodnie z harmonogramem słyszymy w ratuszu.

Inwestycja rozpoczęła się wycinką 66 drzew, które kolidują z planowanym budynkiem. W zamian projekt inwestycji przewiduje w rejonie dziedzińca szkoły posadzenie 46 nowych drzew oraz dodatkowo 206 nasadzeń w lokalizacjach zastępczych na terenie całego Rzeszowa.

Wizualizacja hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie
Fot. ARP Autorska Pracownia Projektowa Manecki z Krakowa

Koszt to 15,2 mln zł

Obiekt ma być gotowy w połowie tego roku. W nowej hali sportowej będą pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, siatkówki oraz koszykówki. Ponadto w budynku będą m.in. także cztery sale lekcyjne, szatnie, siłownia, pokój nauczycielski, toalety oraz pomieszczenia zaplecza techniczne. W planie jest również stworzenie widowni na 150 miejsc, z kolei na drugim piętrze powstanie dodatkowe 90 miejsc dla widowni zapewniające dobrą widoczność na boisko.

Trzykondygnacyjny obiekt będzie połączony z budynkiem Zespołu Szkół nr 1, w skład którego wchodzi m.in. VI Liceum Ogólnokształcące. Częścią tej inwestycji jest także odnowienie elewacji starej części szkoły. Koszt rozbudowy ZS nr 1 w Rzeszowie to 15,2 mln zł.

W planach miasta jest też poprawienie dojazdu do nowej hali. W tegorocznym budżecie na budowę drogi od al. Piłsudskiego w kierunku ul. Towarnickiego przewidziano 240 tys. zł.

Wokul

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4