Znów fiasko prób remontu parku przy Rycerskiej. Będzie trzeci przetarg?

KATEGORIA: INWESTYCJE / 30 lipca 2018

Park przy ul. Rycerskiej nie może doczekać się poważnej rewitalizacji. Czy do rozstrzygnięcia w tej sprawie dojdzie jeszcze w tym roku?
Fot. Archiwum portalu TWiNN.PL

Przetargowej złej passy w Rzeszowie ciąg dalszy. To niezbyt komfortowa sytuacja dla władz miasta, ale takiego obrotu sprawy można było się spodziewać. W powtórzonym przetargu na zagospodarowanie zdegradowanego rzeszowskiego parku przy ul. Rycerskiej na osiedlu 1000-lecia ponownie nie zgłosiła się żadna firma.

O planach rewitalizacji tego parku przy pisaliśmy niedawno TUTAJ i TUTAJ.

W pierwszym przetargu na wykonanie rewitalizacji parku nie było chętnych przedsiębiorstw. Było to na początku lipca. Przetarg został więc unieważniony i rozpisany ponownie.

W kolejnym postępowaniu termin składana ofert wyznaczono na poniedziałek, 30 lipca. Także tym razem okazało się, że na wykonanie prac nie ma chętnych. Przetarg został jeszcze w poniedziałek błyskawicznie unieważniony.

Co teraz zrobią miejscy urzędnicy?

- Będziemy ogłaszać kolejny przetarg – zapowiada Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Decyzja w tej sprawie zostanie zapewne ogłoszona w najbliższych dniach.

Zgodnie z założeniami remont parku miał zostać rozłożony na dwa lata. Jego koszt oszacowano na około 3 mln zł. Jednym z najważniejszych zadań składających się na gruntowną renowację parku była budowa dwóch fontann na bazie istniejących zbiorników przeciwpożarowych. Pozostałe prace miały objąć wymianę nawierzchni alejek, montaż elementów małej architektury, a także m.in. budowę oświetlenia parku i kanalizacji deszczowej.

Renowacja terenu przy ul. Rycerskiej miała przerwać impas jaki już od lat panuje wokół oczekiwanej przez mieszańców odnowy rzeszowskich parków. Ponieważ miastu nie udało się pozyskać na ten cel funduszy unijnych zdecydowano, że inwestycje w tym zakresie prowadzone będą sukcesywnie z własnych środków. Jak na razie bezskutecznie.

Nieciekawego obrazu parku przy ul. Rycerskiej zarządzanego przez miasto, dopełnia znajdujący się w nim zabytkowy pałac Jędrzejowiczów, również wymagający pilnej renowacji. Obecnie jest on siedzibą Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc. O aktualnych problemach związanych ze stanem tego budynku pisaliśmy TUTAJ.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4