Poseł Grzegorz Braun: Rząd wywiera na Polakach presję w sprawie szczepionki

KATEGORIA: POLITYKA / 16 listopada 2020

Fot. Karol Woliński

Podkarpacki poseł Konfederacji Wolność i Niepodległość Grzegorz Braun w poniedziałek (16 listopada) po raz kolejny krytycznie odniósł się do obecnej sytuacji związanej z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu pandemii koronawirusa. Poglądy posła Brauna dotyczące pandemii koronawirusa, którą określa mianem „domniemanej” są już znane od dawna. W zasadzie całe środowisko Konfederacji protestuje przed wprowadzaniem przez rząd nadmiernych ich zdaniem obostrzeń, które mają doprowadzić do załamania polskiej gospodarki.

- Ludzie chorują i zdarza się, że chorują ciężko i umierają. Ale wyciąganie z tego faktu wniosków w postaci zamknięcia życia gospodarczego, społecznego i politycznego oraz ingerencja w system prawno-ustrojowy i podstawowe prawa obywateli są wysoce nieuzasadnione - uważa poseł Konfederacji Wolność i Niepodległość.

Podkarpacki poseł Konfederacji odniósł się również do tzw. ustawy „covidowej” uchwalonej przez parlament i podpisanej przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, która zawiera szereg przepisów dotyczących funkcjonowania służby zdrowia oraz obostrzeń sanitarnych. Pojawia się tam m.in. zapis o karaniu grzywną za nieprzestrzeganie obostrzeń w tym noszenia maseczek ochronnych. Ustawa mimo podpisu prezydenta nie została jeszcze opublikowana, w związku z - jak twierdzą przedstawiciele rządu - pomyłką legislacyjną podczas głosowania poprawek i wymaga nowelizacji (chodzi o kwestie uposażeń lekarzy). Jak zaznaczył poseł Grzegorz Braun, nawet jeżeli w końcu ustawa zostanie opublikowana i wejdzie w życie, to jego zdaniem, będzie ona niezgodna z Konstytucją.

- Konstytucja gwarantuje Polakom wolność przemieszczania się, wolność zgromadzeń i wolność do niebycia poddawanym eksperymentom medycznymi i jakimkolwiek procedurom medycznym bez ich zgody. Gwarantuje również prawo do prywatności i prawo do azylu domowego, Nie można tych praw uchylić ani rozporządzeniem ani ustawą - twierdzi poseł Grzegorz Braun.

Braun : rząd wywiera presję w sprawie szczepionek

W poprzednim tygodniu tematem, który mocno emocjonował opinię publiczną była kwestia wynalezienia szczepionki na koronawirusa. Amerykańska firma Pfizer poinformowała, że wynaleziona przez nią szczepionka ma mieć 90 procent skuteczności. Do końca tego roku Pfizer może dostarczyć do użytku 50 mln szczepionek. Na tę informację zareagowały również polskie władze. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polska będzie starać się o dostęp do szczepionek i już rozpoczęto przygotowania w kwestii infrastruktury potrzebnej do jej sprowadzenia. Poseł Grzegorz Braun zwrócił w poniedziałek uwagę na pewien rozdźwięk w przekazie rządu w kwestii samej dobrowolności poddania się sczepieniu na COVID-19.

- Premier Morawiecki zastrzega, że szczepionka będzie dobrowolna, jednocześnie minister zdrowia Niedzielski twierdzi, że rząd planuje zaszczepić wszystkich dorosłych Polaków. Jakie środki zostaną zastosowane w tej sprawie skoro ponad połowa Polaków sceptycznie podchodzi do tej bardzo krótkiej procedury testowania tej szczepionki? – pytał Grzegorz Braun zaznaczając, że w jego opinii rząd wywiera presję na Polakach aby wziąć udział w nie do końca zbadanej procedurze medycznej.

Poseł Grzegorz Braun od kilku miesięcy promuje książkę pt. „Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy”, której głównym motywem przewodnim jest twierdzenie, że wirus COVID-19 „w zbyt wyolbrzymiony sposób wpływa na nasze życie” i jest „nieproporcjonalny do realnego zagrożenia”. W poniedziałek Braun zaprezentował drugi tom książki („Fałszywa Pandemia 2”), który poświęcony jest testom genetycznym na obecność koronawirusa. Wieczorem (o godzinie 18.00) zaplanowano dalszy ciąg promocji tej książki, podczas konferencji prasowej online zorganizowanej w rzeszowskim biurze poselskim Grzegorza Brauna z udziałem redaktora książki Mariusza Błochowiaka.

Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4