K. Fijołek o aquaparku. Konkrety w tej sprawie będą dopiero jak wygra

KATEGORIA: POLITYKA / 16 kwietnia 2021

Konrad Fijołek z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem.
Fot. Paweł Bialic

Konrad Fijołek niedawno zapowiadał, że w najbliższym czasie przedstawi konkretną koncepcję realizacji inwestycji, na którą rzeszowianie czekają od wielu lat, a której obecnie on stał się także dużym orędownikiem - mowa oczywiście o aquaparku. Wiceprzewodniczący Rady Miasta chce zlokalizować aquapark na osiedlu Staromieście. Pomijając to, że w 2018 i 2019 roku realizację inwestycji w tym rejonie proponowali radni PiS i wówczas szef Rozwoju Rzeszowa nie był tak otwarty na te propozycje, to w czasie jego piątkowej konferencji prasowej nadal nie dowiedzieliśmy ważnych konkretów w sprawie wizji Konrada Fijołka na realizację aquaparku w Rzeszowie.

- Mamy konkretne miejsce na Staromieściu, z łatwym dojazdem. Przymierzamy się do wizualizacji, rozmawiamy z architektami i to już jest realne. I może też być opłacalne – zapewniał bez przedstawienia szczegółów wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek.

Razem z kandydatem na prezydenta Rzeszowa, na konferencji prasowej pojawił się przyjezdny gość, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Oczywiście towarzystwo to było nieprzypadkowe. W stolicy Dolnego Śląska taki aquapark już istnieje, a prezydent Wrocławia przyjechał po prostu wesprzeć Konrada Fijołka.

- Dzisiaj dużo rozmawialiśmy o projekcie wrocławskiego aquaparku mając nadzieję, że za kilka lat mieszkańcy Rzeszowa będą mogli z takiego obiektu korzystać - wyraził nadzieję prezydent Wrocławia.

Zatem wygląda na to, że Konrad Fijołek w zasadzie oparł piątkowe spotkanie z prasą tylko na poinformowaniu o rozmowie z prezydentem Wrocławia na temat aquapark w Rzeszowie. Oprócz zapowiedzi budowy obiektu na osiedlu Staromieście (o czym poinformował już wcześniej) padły raczej okrągłe słowa o tym, że dzięki rozmowom z Jackiem Sutrykiem będzie miał „know how” do tego jak to zrobić. Fijołek nie powiedział jednak o kluczowych kwestiach, ważnych dla tak sporej inwestycji jak np. ewentualny koszt jej realizacji, a co za tym ewentualnych źródeł sfinansowania tak wielkiej inwestycji. Wiceprzewodniczący Rady Miasta zapewnił, że te i inne szczegółowe informacje dotyczące budowy aquaparku w Rzeszowie zdradzi po swojej wygranej w wyborach, zasłaniając się obawą, że…

- Mamy precyzyjne dane, ale wszystkiego teraz nie zdradzę, bo trwa kampania i nie chcę żeby kontrkandydaci zaproponowali jeszcze lepszy pomysł. Mamy realny projekt, kwotę inwestycji, funkcjonalności, lokalizację, pomysł biznesowy, ale więcej szczegółów zdradzę po moim zwycięstwie - stwierdził szef Rozwoju Rzeszowa, chyba dość ryzykownie, bo w ten sposób może narazić się na ewentualne powątpiewanie mieszkańców Rzeszowa, czy rzeczywiście poza chęciami ma jakiś konkretny plan na tą inwestycję w Rzeszowie?

Równie ważne pytanie, na które także nie padła odpowiedź jest to jak Konrad Fijołek zamierza utrzymać rentowność aquaparku w Rzeszowie? Poza oczywiście odpowiedzią, że w tej kwestii zamierza również polegać na doświadczeniach władz miasta Wrocławia.

Karol Woliński

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk opowiada o wrocławskim aquaparku.
Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4