Kolejna rada osiedla z Ewą Leniart. Rochecki ogłosił przekazanie jej poparcia

KATEGORIA: POLITYKA / 17 kwietnia 2021

Ewa Leniart kandydująca na urząd prezydenta Rzeszowa.
Fot. Barbara Kędzierska

W piątek 16 kwietnia Ewa Leniart zaprezentowała wyniki rozmów z kolejną z rad osiedli Rzeszowa. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa właśnie zyskała wsparcie przewodniczącego Rady Osiedla Śródmieście. Z walki o fotel prezydenta miasta wycofał się Kazimierz Rochecki przewodniczący tej rady wskazując na wojewodę jako na osobę, którą będzie popierał w walce o prezydenturę w Rzeszowie.

- Pan Kazimierz Rochecki zdecydował się przekazać mi swoje poparcie. Połączyły nas nasze wspólne sprawy programowe. Okazało się, że mamy trzy kluczowe kwestie programowe zdefiniowane identycznie. Sprawa ekologii, czyli zielonego nowego ładu dla Rzeszowa. Kolejna sprawa związana jest z poprawą płynności komunikacyjnej oraz potrzebnymi inwestycjami w zakresie komunikacji i transportu dla Rzeszowa. I kolejna kwestia, którą ja nazwałam miastem tętniącym życiem, a u Pana Kazimierza to są kwestie związane z kulturą, rekreacją oraz sportem, które w Rzeszowie pod rządami nowego prezydenta powinny zyskać zupełnie inny wygląd - podkreślała Ewa Leniart.

Kandydatka spotkała się w tej sprawie nie tylko z Kazimierzem Rocheckim, ale także z innymi przedstawicielami Rady Osiedla Śródmieście. W trakcie spotkania rozmawiano o sprawach dotyczących również samego osiedla. Ewa Leniart zwróciła uwagę, że osiedle ma gęstą zabudowę sięgającą jeszcze XIX wieku i ma bardzo ograniczony dostęp do terenów zielonych. Jej program rozwoju bulwarów nad Wisłokiem ma zapewnić mieszkańcom lepszy komfort życia.

Co daje poparcie Kazimierza Rocheckiego?

Popierający wojewodę Kazimierz Rochecki od 12 lat angażuje się w sprawy mieszkańców Śródmieścia i działa w radach osiedlowych. Jest także wiceprezesem stowarzyszenia „Nasz Czysty i Zdrowy Rzeszów” czynnie zaangażowanego w ochronę środowiska miejskiego. Dzięki tej całej jego aktywności, poparcie, jakie udzielił Ewie Leniart, może mieć bardziej wymierny skutek na wynik wyborów, niż poparcie udzielone innym kandydatom przez osoby, które w ostatnich dniach zrezygnowały ze startu w wyborach, które jednak nie mają tak zorganizowanego realnego zaplecza społecznego.

Kazimierz Rochecki
Fot. Barbara Kędzierska

W działalności Rocheckiego szczególnie głośna w Rzeszowie jest sprawa Res-drobu. Chodzi oczywiście o uciążliwość i odór, na jakie narażeni są setki rzeszowian mieszkających w okolicach tego zakładu. Rochecki od dłuższego czasu wraz ze stowarzyszeniem „Nasz Czysty i Zdrowy Rzeszów” walczy o to, by zakład został przeniesiony gdzieś na obrzeża Rzeszowa i nie zanieczyszczał środowiska w centrum miasta.

Rochecki angażuje się także w ochronę zieleni współpracując z grupą „Społeczni Strażnicy Drzew” w Rzeszowie. W czasie wspólnej konferencji z Ewą Leniart zaapelował, aby zmienić praktykę wycinania drzew przy nowych inwestycjach bez zadbania o ich wcześniejsze przesadzenie na tereny miejskie. Jego zdaniem powinno być to wymogiem władz Rzeszowa przy wydawaniu pozwolenia na budowę.

- Program mojego komitetu wyborczego to czysty, zdrowy i zielony Rzeszów. Kiedy śledziłem wypowiedzi prasowe i kiedy spotkałem się z Panią Ewą Leniart, kandydatką na prezydenta Rzeszowa, okazało się, że tak naprawdę nasze programy są bardzo zbieżne, wręcz bym powiedział bliźniacze - powiedział Kazimierz Rochecki przekazując Ewie Leniart swoje poparcie. Rochecki dodał również, że jemu jak i stowarzyszeniu „Nasz Czysty i Zdrowy Rzeszów” zależy przede wszystkim na wyprowadzeniu zakładów drobiarskich poza obręb miasta. Batalia o to z Res-Drobem trwa już 5 lat i jest jak na razie bezskuteczna.

Na koniec konferencji doszło do przekazania wspomnianego już programu wyborczego na ręce Ewy Leniart. Kandydatka potwierdziła, że jako prezydent będzie zabiegała o zrealizowanie postulatów, co do których porozumiała się z Kazimierzem Rocheckim. Podkreśliła również, że bardzo ważny jest dla niej kontakt władz miasta z radami osiedli i mieszkańcami, co powinno być podstawą wypracowywania decyzji w ratuszu.

Barbara Kędzierska

Kazimierz Rochecki przekazał swoje postulaty Ewie Leniart.
Fot. Barbara Kędzierska

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4