Łukacijewska z poparciem dla koleżanek z Koalicji Obywatelskiej

KATEGORIA: POLITYKA / 5 września 2019

Konferencja eurodeputowanej Elżbiety Łukacijewskiej (w środku) oraz Renaty Butryn (z lewej) i poseł Krystyny Skowrońskiej (z prawej)
Fot. Karol Woliński

Eurodeputowana Elżbieta Łukacijewska pojawiła się w czwartek na rzeszowskim Rynku wraz z posłanką Platformy Obywatelskiej Krystyną Skowrońską oraz obecną radną Stalowej Woli Renatą Butryn, aby poprzeć kandydatury obu wspomnianych pań w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

- Z Krystyną Skowrońską wchodziłam do życia politycznego w 2001 roku, była ona wielokrotnie nominowana do tytułu najaktywniejszego posła w polskim parlamencie i dzięki jej pracy Podkarpacie i sam Rzeszów wiele skorzystał. Z kolei Renata Butryn zaczynała swoją karierę polityczną przy moim wsparciu i myślę, że Huta Stalowa Wola nie byłaby dzisiaj w tym miejscu, w którym jest, gdyby nie jej działalność - mówiła Elżbieta Łukacijewska apelując do swoich wyborców, którzy dali jej mandat głosując na nią w majowych wyborach do europarlamentu, aby teraz oddali głos na kandydatki Koalicji Obywatelskiej.

Kandydatki KO w czasie kampanii wyborczej chcą skupić się przede wszystkim na poprawie sytuacji w służbie zdrowia.

Poseł Krystyna Skowrońska
Fot. Karol Woliński

- Nam na Podkarpaciu zależy na ochronie służby zdrowia, ratowanie życia leży przecież w interesie każdego z nas. Dotychczasowy sposób funkcjonowania placówek medycznych nie sprawdza się i wymaga zmiany. Proszę spojrzeć na kolejki w szpitalach, one muszą zostać zniwelowane - mówiła Krystyna Skowrońska. Jednocześnie dziękowała za wsparcie Elżbiecie Łukacijewskiej, z którą niedawno rywalizowała na jednej liście w wyborach do europarlamentu podkreślając, że była to rywalizacja na zdrowych i uczciwych zasadach. Krystyna Skowrońska wystartuje w zbliżających się wyborach parlamentarnych z 3 miejsca na liście KO w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim (nr 23).

Renata Butryn, która była już posłem z ramienia Platformy Obywatelskiej w latach 2007-2015 podkreśliła, że w Rzeszowie powinny powstać kolejne placówki medyczne związane z wykrywaniem zagrożenia i diagnostyką nowotworów.

- Chciałabym aby w Rzeszowie powstały nowoczesne centra diagnostyki, aby realizowano badania PET (Pozytonowa Tomografia Emisyjna - dop. red.), bo są to specjalistyczne narzędzia pozwalające autentycznie ratować życie i powinny być dostępne dla każdego - mówiła Renata Butryn, która startuje w wyborach do Sejmu z 4 miejsca listy KO w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim.

Renata Butryn, była poseł, obecna radna Stalowej Woli
Fot. Karol Woliński

Wszystkie trzy panie podczas konferencji wyraziły również duże zadowolenie w związku z wystawieniem przez władze Koalicji Obywatelskiej kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera.Zdaniem Elżbiety Łukacijewskiej obecna wicemarszałek Sejmu poza dużym przygotowaniem merytorycznym jest osobą, która potrafi łagodzić konflikty pomiędzy zwaśnionymi stronami. Zaletą list KO zdaniem Łukacijewskiej jest również duża liczba kobiet startujących w wyborach.

Wspólna konferencja prasowa Elżbiety Łukacijewskiej i Krystyny Skowrońskiej nie jest zaskoczeniem, mimo że panie jeszcze w maju rywalizowały w wyborach do europarlamentu.

Wtedy mandat zdobyła Łukacijewska, która mimo startu z mniej premiowanego 10 miejsca na liście zdobyła więcej głosów niż Krystyna Skowrońska, która startowała z 2 miejsca na liście wtedy jeszcze Koalicji Europejskiej. Wynik KE w eurowyborach oceniany raczej sceptycznie spowodował pewne dywagacje dotyczące zmian personalnych w zarządzie Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu. Elżbieta Łukacijewska wskazywała wtedy, że szefostwo w PO powinna przejąć właśnie Krystyna Skowrońska kosztem obecnego przewodniczącego Zdzisława Gawlika. Jak wiemy szefem PO na Podkarpaciu wciąż pozostaje jednak Gawlik, choć jak zaznacza obecna eurodeputowana, Krystyna Skowrońska ma jej wsparcie w tej sprawie.

- Samo to, że szef struktur nie jest liderem listy wskazuje na pewną ocenę jego działań. Jeżeli Krystyna Skowrońska podejmie rękawicę, to na pewno otrzyma nasze wsparcie - mówiła podczas konferencji Elżbieta Łukacijewska.

Sama Krystyna Skowrońska podkreśliła natomiast, że kandydaci na listach KO są teraz jedną drużyną, a na wszelkie rozmowy w sprawie zmian, także personalnych przyjdzie jeszcze czas.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4