Rzeszowska PO apeluje do prezydenta Ferenca o pomoc przedsiębiorcom

KATEGORIA: POLITYKA / 19 marca 2020

Radny Marcin Deręgowski, szef miejskich struktur PO w Rzeszowie
Fot. Paweł Bialic

Platforma Obywatelska w Rzeszowie opublikowała w czwartek wieczorem stanowisko wraz z wnioskiem do prezydenta Tadeusza Ferenca. Działacze rzeszowskiej PO zawarli w nim poniższe postulaty, które miałyby złagodzić skutki gospodarczych strat rzeszowskich lokalnych przedsiębiorców w obliczu panującej pandemii i niemożności prowadzenia przez nich normalnej działalności usługowej.

PO wnioskuje do prezydenta Rzeszowa by na najbliższe 3 miesiące:

„1. Zawiesić, a następnie rozłożyć na raty opłacanie podatku od nieruchomości. W uzasadnionych przypadkach umożliwić znaczącą redukcje lub odstąpić od pobrania tej opłaty.

2. Zawiesić opłacanie czynszów przedsiębiorcom wynajmującym lokale gminne, którzy musieli wstrzymać swoją działalność wskutek pandemii koronawirusa. Następnie w indywidualnych uzasadnionych przypadkach umożliwić znaczącą redukcje zaległego czynszu.

3. Zawiesić opłaty za zajęcie terenów miejskich, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, w tym przedsiębiorcom których aktywność gospodarcza została wstrzymana na skutek obecnego stanu. W uzasadnionych przypadkach umożliwić znaczącą redukcje opłaty lub odstąpić od jej pobrania.”

Pod stanowiskiem podpisał się przewodniczący Zarządu Powiatu PO RP w Rzeszowie, radny miasta Marcin Deręgowski.

- W zależności od dalszego rozwoju sytuacji, będziemy proponować kolejne rozwiązania - zapowiada Deręgowski.

Teraz ruch jest po stronie prezydenta Ferenca, zobaczymy jaka będzie jego decyzja w reakcji na tę propozycję rzeszowskiej Platformy Obywatelskiej.

Red.

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4