Firma BSH wyprodukuje zieloną energię w fabryce w Głogowie Małopolskim

KATEGORIA: GOSPODARKA / 6 sierpnia 2021

Fot. unsplash.com

BSH w Polsce zainwestuje w produkcję zielonej energii. Producent urządzeń AGD marek Bosch i Siemens poinformował, że zainstaluje panele fotowoltaiczne we wszystkich swoich lokalizacjach w Polsce, w tym w zakładzie w Głogowie Małopolskim. Spółka zawarła właśnie umowę na wykonanie pilotażowej instalacji na dachu biura swojej centrali w Warszawie.

Panele fotowoltaiczne o wydajności do 50 kilowatopików pokryją dach warszawskiego biura BSH we wrześniu tego roku. Spółka zawarła w tej sprawie umowę z Figene Capital S.A. Do 2023 r. BSH umieści większe instalacje fotowoltaiczne we wszystkich swoich pozostałych lokalizacjach w Polsce, czyli w Łodzi, we Wrocławiu i w Głogowie Małopolskim.

- Panele znajdą się na dachach fabryk i centrów logistycznych oraz na parkingach i terenach zielonych. Spodziewana łączna produkcja zielonej energii w BSH wyniesie od 10 do 15 tys. MWh rocznie, będzie więc równa silne małej elektrowni wodnej - informuje Daniel Goszczyński z BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Już teraz 100 procent energii, którą wykorzystuje BSH, pochodzi z odnawialnych źródeł energii. - Od ubiegłego roku cała Grupa BSH jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Oznacza to, że każde z produkowanych przez BSH urządzeń gospodarstwa domowego w 38 fabrykach na całym świecie powstaje bez pozostawiania śladu węglowego. Spółka wdraża też zasady gospodarki obiegu zamkniętego, a w swoich fabrykach przetwarza większość swoich odpadów - dodaje Goszczyński.

BSH posiada w Polsce sześć fabryk. W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w Głogowie Małopolskim (dawniej Rogoźnica) małe AGD.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4