W Jasionce rozpoczyna się XII edycja EKOGALI. Atrakcją targów - pawilon chiński

KATEGORIA: GOSPODARKA / 7 grudnia 2018

Fot. ekogala.eu

W piątek (7 grudnia) rozpoczyna się XII edycja EKOGALI – międzynarodowych targów produktów i żywności wysokiej jakości. Targi odbędą się w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa i potrwają do soboty 8 grudnia.

W EKOGALI 2018 weźmie udział 147 wystawców, w tym także instytucje okołorolnicze, jednostki certyfikujące oraz urzędy marszałkowskie. Liczną grupę - 25 wystawców, stanowić będą goście z: Chin, Ukrainy, Rumunii i Grecji.

Oficjalne otwarcie EKOGALI zaplanowano w piątek, o godzinie 14.00.

- Jak co roku, w ramach targów zapraszamy na ciekawe konferencje, ale także degustacje, konkursy oraz pokazy gotowania i rękodzieła. Będzie to świetna okazja, żeby poczuć atmosferę przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia - informuje Aleksandra Gorzelak-Nieduży z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego. - W sobotę 8 grudnia w samo południe rozpocznie się pokaz live cooking „Vip-y gotują”. W zmaganiach kulinarnych będą brali udział - Władysław Ortyl marszałek województwa podkarpackiego, Piotr Pilch wicemarszałek województwa podkarpackiego, przedstawiciele delegacji chińskiej, Krystian Herba polski sportowiec specjalizujący się w trialu rowerowym oraz Małgorzata Szumska z „Kalejdoskopu podróżniczego”.

Fot. ekogala.eu

Podczas EKOGALI zaplanowano także dwa konkursy:

1. XIII Europejski Konkurs Kulinarny (konkurs dla szkół gastronomicznych, możliwość obserwowania zmagań uczestników konkursu);

2. Na „Najlepsze stoisko targowe”.

- Wielką atrakcją targów będzie pawilon chiński - dodaje Gorzelak-Nieduży.

Wejście na targi dla zwiedzających jest bezpłatne. W prezencie wielu spośród odwiedzających EKOGALĘ ma szansę otrzymać choinki bożonarodzeniowe i sianko na stół wigilijny.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie podobnie jak w poprzednim roku, uruchomił 7 i 8 grudnia bezpłatną linię specjalną EKO umożliwiająca dojazd z i na targi EKOGALA w Jasionce. Autobus kursował będzie z al. Rejtana oraz ul. Mikołajczyka pod CWK w Jasionce.

Organizatorzy zapraszają do skorzystania z bezpłatnego dojazdu z Rzeszowa do Jasionki wraz z kursem powrotnym. Szczegóły dotyczące rozkładu jazdy są dostępne na stronie www.ekogala.eu.

Poniżej pełny program targów.

Red.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4