Firma BSH w Głogowie Młp. rozpoczęła nową produkcję i poszukuje ludzi do pracy

KATEGORIA: GOSPODARKA / 22 listopada 2021

Fot. materiał prasowy

Firma BSH, producent sprzętu AGD marek Bosch i Siemens rozpoczął niedawno produkcję nowego modelu odkurzacza w swojej fabryce w Głogowie Małopolskim niedaleko Rzeszowa. BSH prężnie rozwija swój oddział na Podkarpaciu i w związku z tym poszukuje dodatkowych pracowników. W ostatnim czasie z linii produkcyjnej zjechał tam już milionowy ekspres do kawy.

AGD ze stolicy Podkarpacia

Spółka BSH produkuje na Podkarpaciu kapsułkowe ekspresy do kawy, maszynki do mielenia i odkurzacze. Ten sprzęt gospodarstwa domowego marek Bosch i Siemens trafia do klientów głównie z Europy Zachodniej, także z innych regionów świata oraz z Polski. Firma od miesięcy przygotowywała się do startu produkcji nowego modelu odkurzacza bezworkowego Bosch. Pomimo trudnego okresu pandemii, wszystkie prace zakończyły się powodzeniem. To kolejny sukces zespołu BSH w Rzeszowie po tym, jak inny z zaprojektowanych przez niego bezworkowych odkurzaczy Bosch zajął pierwsze miejsce w prestiżowych testach niemieckiej organizacji Stiftung Warentest.

- Nasz najnowszy model odkurzacza został niemal w całości zaprojektowany w Polsce. Jesteśmy przekonani, że projekt z Rzeszowa odniesie sukces na wielu rynkach. Wyróżnia go elegancki design i bardzo dobra jakość wykonania – powiedział Krzysztof Burzyński, dyrektor Działu Rozwoju w BSH w Rzeszowie.

Rozwój produkcji w BSH

Ostatnie lata były dla fabryki BSH w Głogowie Małopolskim okresem głębokiej modernizacji. Nowoczesne maszyny produkcyjne, zaawansowane urządzenia pomiarowe, nowe przestrzenie dla pracowników, to tylko niektóre z niedawno zrealizowanych inwestycji. BSH w Rzeszowie planuje też wykorzystanie rozwiązań ze świata przemysłu 4.0, takich jak autonomiczne wózki transportowe czy dron, który będzie monitorował ustawienie materiałów w magazynie.

Firma korzysta z zaawansowanych urządzeń pomiarowych AIBox, które porównują detale z zaprojektowanymi modelami 3D. Zapewniają one doskonałą precyzję pomiarów w krótkim czasie. Fabryka w Głogowie Małopolskim jest obecnie jedyną na świecie fabryką produkującą małe AGD w całej Grupie BSH, w której ten system pomiarowy jest dostępny we wszystkich obszarach pracy nad produktami.

Poszukują pracowników stąd

Ze względu na rozwój swojej fabryki oraz obszaru badań i rozwoju, BSH w Rzeszowie tworzy kilkadziesiąt dodatkowych stanowisk pracy, głównie w obszarze produkcji. Poszukiwani są też inżynierowie i konstruktorzy, którzy będą projektowali nowe modele urządzeń.

Fabryka przy ul. Innowacyjnej w Głogowie Małopolskim oferuje dobrze zorganizowane stanowiska pracy, kantynę na terenie zakładu i przyjazną atmosferę. Nowo zatrudnione osoby będą korzystały z nowoczesnych narzędzi i sprzętu. Produkcja w BSH jest prowadzona zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, charakterystycznymi dla całej Grupy BSH.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku portfolio AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau. BSH posiada w Polsce sześć fabryk. W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskim Głogowie Małopolskim małe AGD.

BSH w Polsce oprócz produkcji posiada również centra usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie, w takich obszarach jak: usługi informatyczne, księgowe, handel zagraniczny czy centralne zakupy. BSH w Polsce rozwija Centra Badań i Rozwoju w Łodzi i w Rzeszowie oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ i TUTAJ, a także w mediach społecznościowych TUTAJ i TUTAJ.

***

BSH Home Applianes Group została utworzona w 1967 r. wspólnie przez Robert Bosch GmbH (Stuttgart) oraz Siemens AG (Monachium). Od stycznia 2015 r. w całości należy do Grupy Bosch. W ciągu swojej półwiecznej historii z niemieckiego, lokalnego eksportera stała się drugim największym producentem AGD na świecie. Z osiągniętym w 2020 r., łącznym obrotem o wartości około 13,9 miliarda euro i zatrudnieniem 60 000 pracowników, BSH jest europejskim liderem w branży AGD. Portfolio BSH obejmuje jedenaście znanych marek, m.in. Bosch, Siemens, Gaggenau i Neff, a także markę ekosystemu Home Connect. BSH produkuje swoje urządzenia w 38 fabrykach i jest obecna w 50 krajach, m.in. w Polsce.

Red.

Fot. materiał prasowy

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4