RARR buduje w Jasionce nowy Podkarpacki Park Biznesowy. Za 14 mln zł

KATEGORIA: GOSPODARKA / 1 września 2022

Z lewej - Krystian Kapinos, wiceprezes RARR, z prawej - Tadeusz Siemek, dyrektor PPN-T Aeropolis
Fot. RARR

Do końca roku ma zakończyć się budowa Podkarpackiego Parku Biznesowego w Jasionce w gminie Trzebownisko. W obiekcie oprócz nowoczesnej przestrzeni biurowej znajdzie się miejsce na restaurację, sklep czy kawiarnię. Za inwestycję odpowiada Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Ułatwienie dla firm

Budowę Podkarpackiego Parku Biznesowego RARR zapowiadał jesienią zeszłego roku podczas jednego ze śniadań biznesowych. Obiekt powstaje w sąsiedztwie portu lotniczego i centrum kongresowego G2A Arena, między budynkami Inkubatora Technologicznego w Jasionce.

W budynku mają powstać biura, restauracja i kawiarnia, sklep, bankomat i paczkomat – komplet usług, które mają ułatwić prowadzenie biznesu i organizację codziennych obowiązków pracownikom Podkarpackiego Parku Naukowo–Technologicznego „Aeropolis” pod Rzeszowem.

- Podkarpacki Park Biznesowy to odpowiedź na to, co wydarzyło się w tym miejscu przez ostatnie lata – zapełniliśmy tereny inwestycyjne fabrykami, a hale produkcyjne i biura w trzech budynkach Inkubatora Technologicznego wynajęliśmy młodym firmom. Powstał silny, przemysłowy ekosystem, dla którego nowa inwestycja będzie dopełnieniem dotychczasowej oferty. W Parku Biznesowym będzie można spotkać się na obiedzie z kontrahentem, skorzystać z usług prawniczych, księgowych, zrobić zakupy i odebrać paczkę. Ułatwi to codzienne funkcjonowanie tutejszym firmom i ponad 7 i pół tysiącu zatrudnionych w nich pracowników – mówi Mariusz Bednarz, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Fot. Texom

Pierwsi najemcy od stycznia

Podkarpacki Park Biznesowy wyrósł przy drodze lotniskowej w Jasionce i uzupełnia cały kompleks, w którym obok budynków Inkubatora Technologicznego znajduje się hotel Holiday Inn Express, Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” i Centrum Wystawienniczo–Kongresowe G2A Arena. To dobra lokalizacja, blisko wjazdu na autostradę A4 i drogę ekspresową S19, przy samym porcie lotniczym. Nowy budynek to nowoczesny, 4–kondygnacyjny kompleks biurowo–usługowy, przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej, jak również spotkań biznesowych dla przedsiębiorców i inwestorów.

- Zakończenie robót budowlanych planowane jest na 21 listopada, a rozliczenie całej inwestycji do końca roku. Od stycznia do Podkarpackiego Parku Biznesowego będą mogli wprowadzić się pierwsi najemcy. Oferta jest już gotowa, zainteresowani wynajmem czy to biur, czy powierzchni usługowych już się mogą zgłaszać. Nabór na składanie ofert dotyczących najmu powierzchni i lokali użytkowych pod paczkomat, bankomat oraz sklep spożywczy jest otwarty. Wszyscy zainteresowani współpracą, otrzymają pełną treść zapytania, wraz z możliwością wzięcia udziału w konkursie ofert. Termin składania ofert najmu powierzchni pod bankomat i paczkomat jak również lokal użytkowy z przeznaczeniem na sklep spożywczy upływa 9 września – informuje Krystian Kapinos, wiceprezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Zgodnie z projektem inwestycji na parterze budynku znajduje się część usługowa, a wyżej 21 biur o powierzchni od 10 do 200 mkw. Łącznie to niemal 3 tys. mkw.

Fot. Texom

Inwestycja za 14 mln zł

Budynek będzie wykończony w wysokim standardzie. Biura to przestronne pomieszczenia typu open space, w nich podwieszone sufity i podłogi wyłożone wykładzinami. Najemcy urządzą je zgodnie ze swoimi potrzebami. W standardzie jest klimatyzacja, szybkie łącze internetowe i system kontroli dostępu. W kompleksie będzie system monitoringu, 24–godzinna ochrona i obsługa recepcyjna. Do dyspozycji najemców – wyposażony aneks kuchenny i sala spotkań. Obok budynku znajdą się parkingi naziemne z 53 miejscami postojowymi i infrastrukturą dla rowerzystów. W obiekcie znajduje się winda i ułatwienia dla osób z niepełnosprawnością. Budynek będzie częściowo zasilany z instalacji fotowoltaicznej.

Mile widziane są firmy innowacyjne, uzupełniające ofertę Podkarpackiego Parku Naukowo–Technologicznego „Aeropolis”, a więc związane z regionalnymi inteligentnymi specjalizacjami województwa podkarpackiego, jak lotnictwo motoryzacja, jakość życia oraz IT i teleinformatyka, a także podmiotów świadczących usługi okołobiznesowe (księgowe, informatyczne, prawnicze) i pozabiznesowe (handlowe, gastronomiczne, szkoleniowe).

- Zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej w samym sercu biznesowego ekosystemu województwa podkarpackiego, jakim jest „Aeropolis”, zachęcamy do kontaktu. Ceny najmu w Podkarpackim Parku Biznesowym są konkurencyjne i podobne jak w Inkubatorze Technologicznym - podkreśla prezes Bednarz.

Fot. Texom

Podkarpacki Park Biznesowy kosztował niespełna 14 mln zł. Połowę tej kwoty (tzw. kosztów kwalifikowanych) stanowi dofinansowanie, które Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014–2020. Wykonawcą prac jest firma Texom.

Więcej informacji na temat Podkarpackiego Parku Biznesowego można uzyskać pod adresami email:

info@rarr.rzeszow.pl

ppb@rarr.rzeszow.pl

Wokul

Fot. Texom

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4