Rzeszowski StartUP MIX. Już w czwartek kolejna edycja wydarzenia

KATEGORIA: GOSPODARKA / 21 września 2022

Fot. Pixabay.com

„Rzeszowski StartUP MIX” to spotkania adresowane przede wszystkim do osób zainteresowanych prowadzeniem własnego biznesu, rozwojem osobistym oraz zdobyciem unikalnej wiedzy. Kolejna edycja już w czwartek 22 września w Urban Lab. Podczas najbliższego spotkania, które w budynku przy 3 Maja 13 rozpocznie się o godzinie 18, usłyszymy m.in. o rozwiązaniach związanych z przetwarzaniem bioodpadów, pszczelarstwem oraz odbiorem zamówień.

Podobnie, jak w przypadku pierwszych startupowych rozmów, także i tym razem przed Jury ze swoimi nieszablonowymi pomysłami na własny biznes zaprezentują się 3 drużyny, które wybrane zostały spośród nadesłanych na „Rzeszowski StartUP MIX” zgłoszeń.

Jako pierwszy na scenie wystąpi team VOOX, który stworzył przezroczyste powałki do uli. To specjalne nakładki, które łączą w sobie wiele funkcji - np. monitorowanie pracy pszczół i temperatury wewnątrz ula bez konieczności jego otwierania czy odprowadzania z pszczelego domu wilgoci, która jest jednym z największych wrogów „pasiastych” podopiecznych. Pokazany zostanie również wielofunkcyjny stojak do uli.

Tematem drugiej prezentacji, którą przedstawi team Dżo, będzie prototyp inteligentnego kompostownika. Wyposażone m.in. w czujniki temperatury, wilgotności, odczynu pH czy system samo nawadniania urządzenie- we współpracy z dżdżownicami kalifornijskimi - przetwarza bioodpady w pełnowartościowy nawóz do roślin- biohumus.

Jako ostatni przed Jury swoją propozycję - PicUP Wall - pokaże team Retailo. Według twórców, kolektomat, czyli specjalne urządzenie do odbioru kupionych przez Internet produktów, zapewnić ma klientom wygodny i bezpieczny odbiór zamówień, bez konieczności oczekiwania na obsługę sklepu.

Co jeszcze czeka na uczestników „Rzeszowskiego StartUP MIX-u”? Program planowanych w przestrzeni „miejskiego laboratorium” startupowych spotkań, poza prezentacją innowacyjnych pomysłów, przewiduje również panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, doświadczonych przedsiębiorców, samorządowców czy naukowców.

Do udziału we wrześniowej edycji wydarzenia organizatorzy zaprosili specjalistki z Centrum Medycznego MEDYK oraz firmy ML System, które mówić będą o społecznej odpowiedzialności biznesu i związanej z nią działalności na rzecz miasta i jego mieszkańców.

O tym zaś- jak znaleźć pieniądze na rozpoczęcie swojego biznesu oraz dlaczego warto korzystać z elektronicznego podpisu kwalifikowanego, opowiedzą kolejno - Michał Janas z MJC Sp. z o.o. oraz Mateusz Szatan z rzeszowskiego oddziału Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Ostatnim punktem czwartkowego spotkania będzie networking, podczas którego w nieformalnej atmosferze będzie można porozmawiać z prelegentami i uczestnikami „Rzeszowskiego StartUP MIXu”. Szczegółowy program poniżej.

Link do rejestracji: https://forms.office.com/r/ithg5bpwZF

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4