Zamknięte ulice na Budziwoju i Drabiniance. „Chaos i bałagan !!!” – interwencja Czytelnika

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 30 października 2018

Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixabay.com

Wtorkowym popołudniem otrzymaliśmy maila od Czytelnika, Pana Dominika, który skarży się na zablokowanie dróg na dwóch rzeszowskich osiedlach, które tym samym też zostały zablokowane.

„W dniu dzisiejszym zamknięta ulica Podmiejska, Gościnna i Miła – setki zdezorientowanych kierowców, niepotrzebny chaos i bałagan !!!

Dlaczego NIKT z MZD nie przygotował żadnego objazdu? Żadnych znaków informujących o zamknięciu dróg ??????

Policja poinformowała mnie ze drogi są zamknięte z uwagi na Święto Wszystkich Świętych – szkoda tylko ze w tamtej okolicy cmentarzy brak. A to oznacza że Policja również nic nie wie o powodach zamkniętych dróg.” - twierdzi Czytelnik.

Jak dowiedzieliśmy się w rozmowie telefonicznej z Panem Dominikiem, to jego zdaniem nie pierwsza taka niefrasobliwość ze strony miejskich służb. Kierowcy, którzy nic nie wiedzą o zamkniętych ulicach podjeżdżają bezpośrednio do miejsca, w którym drogi są zablokowane. Przekonawszy się, że dalej nie można już jechać, zawracają. To oczywiście powoduje problemy. Z powodu zamknięcia wspomnianych ulic tworzą się też korki na wszystkich okolicznych ulicach. Bywa, że kierowcy stoją w nich nawet 40 minut. Pan Dominik dodaje, że wie, iż prawdopodobnie prowadzone są tam prace związane z budową kanalizacji, ale nie powinno dochodzić do całkowitego paraliżu komunikacji, o którym w dodatku nie informuje się mieszkańców.

Z powodu późnej pory nie byliśmy w stanie dziś wyjaśnić tej sprawy w Miejskim Zarządzie Dróg. Dlatego skontaktowaliśmy się z oficerem prasowym komendanta miejskiego policji w Rzeszowie, który sprawdził jak wygląda sytuacja.

Jak powiedział nam nadkomisarz Adam Szeląg, w rejonie, o którym poinformował nas Czytelnik, rzeczywiście prowadzone są prace przez prywatną firmę, która ma jednak wszystkie wymagane zezwolenia Miejskiego Zarządu Dróg. Rzecznik rzeszowskiej policji potwierdził natomiast, że był problem z odpowiednim oznakowaniem robót, które zostało usunięte, co mogło dezorientować kierowców. Ma zostać przywrócone. Prace, które zakończyły się już w dniu dzisiejszym, będą jednak kontynuowane także w środę, dlatego kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Do tematu organizacji ruchu w tym rejonie wrócimy.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4