Od 1 listopada darmowa komunikacja zastępcza Rzeszów-Hermanowa

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 31 października 2018

Komunikację zastępczą i nową linię, które kolejno od 1 i 19 listopada zastąpią prywatnego przewoźnika PKS Straszydle (linie 126 i Rzeszów-Czerwonki) będzie obsługiwało rzeszowskie MPK
Fot. Paweł Bialic

Jako pierwsi informowaliśmy, że od 1 listopada prywatny przewoźnik PKS Straszydle nie będzie już obsługiwał komunikacji autobusowej na dwóch liniach: 126 łączącej Rzeszów z Hermanową oraz Rzeszów - Czerwonki. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Dziś wracamy do tematu.

Na tę niespodziewaną dla mieszkańców sytuację zareagowały władze gminy Tyczyn, które zorganizowały na razie bezpłatną komunikację zastępczą, którą od 19 listopada zastąpi nowa linia. Jedna i druga będzie obsługiwana przez MPK Rzeszów.

Na stronie gminy Tyczyn pojawiło się oświadczenie burmistrza Tyczyna Janusza Skotnickiego w tej sprawie:

„Burmistrz Tyczyna informuje mieszkańców Hermanowej, że dotychczasowy przewoźnik „Prywatna Komunikacja Samochodowa Przewóz Osób Kazimierz Szostek” bez uprzedzenia, jednostronnie wypowiedział umowę z Gminą Tyczyn na dofinansowanie kursów i umieścił w swoich autobusach informację o zaprzestaniu przewozu pasażerów z Hermanowej od 1 listopada 2018 roku.

Gmina Tyczyn nie została o tym fakcie poinformowana.

W związku z tym od 1 do 18 listopada 2018 r. wprowadzona zostaje komunikacja zastępcza dowożąca mieszkańców Hermanowej do Tyczyna i dalej do bazy MPGK przy ul. Sikorskiego w Rzeszowie skąd kursują linie MPK 8, 31, 37 i 44. Ze względu na wynikające utrudnienia dla mieszkańców komunikacja zastępcza w tym okresie będzie darmowa.

Od 19 listopada 2018 r. uruchomiona zostanie nowa, stała linia MPK Rzeszów – Hermanowa (Leśniczówka, Czerwonki). Przepraszam za utrudnienia jakie wystąpią w ciągu tych dwóch tygodni, wynika to z nieodpowiedzialnego zachowania przewoźnika Pana Kazimierza Szostka, który bez uprzedzenia ogłosił szybkie zamknięcie obsługiwanej linii autobusowej.”

Tak więc na razie zostanie uruchomiona linia zastępcza „Z” kursująca na trasie Sikorskiego pętla – Czerwonki pętla (w obu kierunkach) obsługiwana przez rzeszowskie MPK. Będzie miała 16 kursów w dni robocze oraz 6 w soboty i niedziele. TUTAJ dostępny jest jej rozkład jazdy. Natomiast od 19 listopada (poniedziałek) zostanie zastąpiona przez regularną nową linię MPK.

O szczegółach dotyczących jej uruchomienia napiszemy, gdy tylko zostaną podjęte ostateczne ustalenia w tej sprawie.

Tomasz Wrzesiński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4