LOT poleci z Rzeszowa do Odessy i Olsztyna. Wrócą loty do Nowego Jorku!

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 23 grudnia 2021

Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

W sezonie letnim na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT polecimy z Rzeszowa do Newarku. Równocześnie LOT wznawia rejsy z Rzeszowa do Zadaru i z Warszawy do Charkowa, otwiera również nowe połączenia ze stolicy Podkarpacia do Odessy i Olsztyna.

W sezonie letnim pierwszy Dreamliner z Rzeszowa do Nowego Jorku wystartuje 28 marca. Po kilku miesiącach nieobecności do siatki połączeń wracają również rejsy z Rzeszowa do Zadaru. Połączenia są już dostępne w systemach rezerwacyjnych. Pierwszy rejs do chorwackiej Dalmacji odbędzie się w sobotę 18 czerwca 2022 r. Lot będzie wykonywany raz w tygodniu i potrwa dwie godziny.

Samolot zabierze również pasażerów podróżujących z Rzeszowa do Odessy. To nowa trasa, która ruszy 12 czerwca 2022 r. Po niecałych dwóch godzinach w powietrzu podróżni będą mogli podziwiać urokliwe wybrzeże Morza Czarnego.

O szczegółach nowych połączeń mówiono w czwartek (23 grudnia) w Jasionce.

– Mam dwie dobre wiadomości i dwa nowe, świetne kierunki – mówił Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Odessa to perła Morza Czarnego, największy port morski Ukrainy i miasto wielokulturowe, do którego rozwoju mocno przyczynili się Polacy. Z kolei Olsztyn kojarzy się z piękną przyrodą i wspaniałą architekturą. Jestem pewny, że obie trasy przypadną do gustu mieszkańcom Podkarpacia i ościennych województw, którzy szukają nowych inspiracji na podróże – dodawał.

Fot. Mateusz Romankiewicz/UMWP

Krzysztof Moczulski z PLL LOT mówił z kolei o częstotliwości i czasie uruchomienia połączeń.

- Nie jest to czas łatwy dla lotnictwa, dlatego tym milej jest ogłaszać nowe połączenia. W sezonie letnim wystartujemy 12 czerwca do Odessy, a 18 czerwca na lotnisko w Szymanach. Połączenia na Mazury będą realizowane dwa razy w tygodniu i będą znakomitą okazją do tego, żeby sobie zaplanować weekendowy wypad na Warmię czy Mazury. Natomiast loty do Odessy będą wykonywane raz w tygodniu, w niedzielę. Oprócz tego wróci oczekiwane i popularne wśród mieszkańców Podkarpacia połączenie do Newarku. Pierwszy rejs planujemy 28 marca – powiedział rzecznik PLL LOT.

Fot. Mateusz Romankiewicz/UMWP

Pasażerów udających się z Rzeszowa do Odessy samoloty będą transportować raz w tygodniu – w niedzielę. Na Warmię i Mazury polecimy z Jasionki dwa razy w tygodniu - w soboty i poniedziałki.

Uczestnicząca w wydarzeniu Katarzyna Sołek, konsul generalny RP w Odessie, zachwalała uroki tego miasta na Ukrainie.

– To bardzo ciekawa destynacja dla mieszkańców Podkarpacia, którzy będą mieć tak łatwy dostęp do urokliwego miejsca. Odessa to milionowa metropolia, w której można nie tylko odpocząć, ale też aktywnie spędzić czas w wielu obiektach kultury i sportu. Port w Odessie to okno na całą południową Ukrainę. Nowe połączenie to także świetna wiadomość dla osób z Odessy i okolic, które pracują i uczą się w Polsce, więc będą mieć możliwość łatwiejszego powrotu do domu – przyznawała Katarzyna Sołek.

Fot. Mateusz Romankiewicz/UMWP

– Po raz pierwszy łączymy Podkarpacie z Ukrainą wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno mieszkańców naszego regionu, jak i wschodnich sąsiadów. Mam nadzieję, że nowa trasa szybko zyska popularność i pomoże zacieśnić nasze partnerskie relacje – mówił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. - Cieszę się również z kolejnego krajowego połączenia, które latem pojawi się w rozkładzie lotów z Jasionki. Podkarpackie ma wiele do zaoferowania turystom, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym Bieszczady, Roztocze czy Beskid Niski staną się dużo łatwiej dostępne. Już dziś zapraszam mieszkańców Obwodu Odeskiego oraz Warmii i Mazur do odwiedzenia naszego regionu – dodawał Władysław Ortyl.

Obecny podczas konferencji prasowej sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber podkreślał znakomity wybór wakacyjny dla mieszkańców Podkarpacia. Ale nie tylko.

– Autostradą A4 można szybko przemieścić się na rzeszowskie lotnisko z całej południowej Polski, a ekspresowa S19 Via Carpatia w tym czasie już będzie już przejezdna do Lublina. Spodziewam się, że będą to bardzo popularne loty – powiedział minister Weber, zapewniając, że sam skorzysta z nowych połączeń.

Fot. Mateusz Romankiewicz/UMWP

– Rozwijamy naszą ofertę w każdym segmencie rynku. Wykorzystujemy biznesowe szanse, które daje współpraca z portami regionalnymi jak ten w Rzeszowie. Na Podkarpaciu bije serce lotnictwa. To tutaj ulokowane jest 90 proc. produkcji polskiego przemysłu lotniczego. Dobre warunki inwestycyjne i korzystne środowisko branżowe sprzyjają wzrostowi popytu na podróże, a ten z kolei ma kluczowy wpływ na otwieranie nowych tras – zapewnił Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych w PLL LOT.

Bilety na loty z Rzeszowa są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel oraz we wszystkich biurach podróży.

Red.

Fot. Mateusz Romankiewicz/UMWP

Fot. Mateusz Romankiewicz/UMWP

Fot. Mateusz Romankiewicz/UMWP

Fot. Mateusz Romankiewicz/UMWP

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4