Po tragicznym wypadku wstrzymano ruch pociągów w kierunku Głogowa Młp. Dwie osoby zginęły

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 19 grudnia 2018

Fot. podkarpacka.policja.gov.pl

Dwie osoby zginęły w zderzeniu osobowego Volkswagena Passata z szynobusem relacji Rzeszów Główny-Stalowa Wola. Do wypadku, według informacji policji doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w rejonie ul. Warszawskiej w Rzeszowie.

Samochodem podróżowały trzy osoby. Oprócz kierowcy, Volkswagenem podróżowało dwie kobiety, obie w wieku 19 lat. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł, 27-latek kierujący Passatem i jedna z pasażerek, druga z kobiet trafiła do szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci. Szynobusem podróżowało 58 osób, nikt nie został ranny. Pasażerom zapewniony został transport. Policjanci ustalili, że zarówno maszynista jak i kierownik pociągu byli trzeźwi.

Według informacji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przejazd kolejowo-drogowy posiadał działającą sygnalizację świetlną.

- Okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalna komisja. Ruch pociągów z Rzeszowa w kierunku Głogowa Małopolskiego został wstrzymany. Przewoźnik Przewozy Regionalne uruchamia zastępczą komunikację autobusowa na odcinku Rzeszów - Stalowa Wola. Informacje o zmianach w komunikacji są na bieżąco przekazywane na stacjach i przystankach - informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

PKP PLK przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przekraczania torów kolejowych na przejazdach, szczególnie w momencie niesprzyjających warunków pogodowych.

Red.

Fot. podkarpacka.policja.gov.pl

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4