Na alei Sikorskiego rozpoczęła się likwidacja buspasa w stronę Tyczyna

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 11 stycznia 2022

Fot. Facebook Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa

Zgodnie z zapowiedziami płynącymi z ratusza (pisaliśmy o nich TUTAJ) we wtorek 11 stycznia rozpoczęła się likwidacja buspasa na al. Sikorskiego.

Chodzi o buspas prowadzący od skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy w kierunku Tyczyna.

- Na razie usuwane są stare oznakowania poziome – linie. Nowe pojawią się gdy tylko pogoda na to pozwoli – będzie kilka stopni powyżej zera - poinformował we wtorek na profilu społecznościowym prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, przypominając jednocześnie motywy tej decyzji: - Zdecydowałem o likwidacji tego buspasa po sygnałach od kierowców, że dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji drogowych, głównie w części przed skrzyżowanie z al. Łukasiewicza, gdzie jest zwężenie jezdni.

Buspasy na al. Sikorskiego były pierwszymi w Rzeszowie. Wyznaczono je wiosną 2011 roku. Jak mówią miejscy urzędnicy wprowadzone zostały tam testowo, by przyzwyczajać rzeszowskich kierowców do tego typu rozwiązań, które planowano wprowadzić w ciągu kolejnych lat.

Kolejne buspasy w Rzeszowie wprowadzono wiosną 2015 roku. Powstały m.in. na odcinku ul. Warszawskiej, na ul. Marszałkowskiej i wiadukcie Tarnobrzeskim, na alejach: Piłsudskiego, Cieplińskiego i ul. Lisa-Kuli. Ich wytyczenie było ściśle związane z realizacją w Rzeszowie programu transportowego współfinansowanego z funduszy europejskich.

Red.

Fot. Facebook Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4