Loty z Jasionki do Nowego Jorku okazały się hitem. Samoloty latają pełne

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 12 lipca 2018

Loty transatlantyckie obsługiwane są przez najnowocześniejsze samoloty we flocie PLL LOT – Boeingi 787
Fot. Paweł Bialic Archiwum portalu twinn.pl

Sukcesem okazało się uruchomienie przez PLL LOT końcem kwietnia lotów z Rzeszowa do Nowego Jorku. W dwóch pierwszych miesiącach wypełnienie samolotów pasażerami osiągnęło 87 proc.

W tym czasie przewoźnik zaoferował 4032 miejsc między Rzeszowem a USA. Natomiast na pokładzie samolotów poleciało 3,5 tys. pasażerów. Dane uwzględniają odwołanie jednego rejsu.

Połączenie z Rzeszowa do Newark w USA Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły 30 kwietnia. Loty na tej trasie odbywają się raz w tygodniu. Wylot z New Jersey ma miejsce wniedziele, a z Rzeszowa w poniedziałki.

Według narodowego przewoźnika rocznie z przesiadkami między stolicą Podkarpacia i Nowym Jorkiem podróżuje ponad 35 tys. pasażerów. Największe napełnienie w lotach transatlantyckich obsługiwanych przez PLL LOT jest w rejsach z Warszawy do Chicago i Nowego Jorku.

Połączenia z Jasionki za ocean wznowiono po 10 latach przerwy. Są obsługiwane przez Boeingi 787-8 Dreamliner. Każdy z nich zabiera na pokład 252 pasażerów w trzech klasach podróży: 18 w biznes, 21 w ekonomicznej premium i 213 w ekonomicznej. Czas podróży to – w zależności od rejsu – od 8 godz. 45 minut do 9 godz. 30 minut.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4