Rekordowy wynik lotniska w Jasionce. W lipcu 97 tys. obsłużonych pasażerów!

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 5 sierpnia 2022

Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Prawie 97 tysięcy pasażerów skorzystało w lipcu z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. To o 14 procent więcej niż w najlepszym dotąd miesiącu w dziejach podrzeszowskiego lotniska, jakim był sierpień 2019 roku.

Rekord pobity!

Poprzedni rekord liczby obsłużonych pasażerów (ponad 85 tys.) pochodził jeszcze z przed czasu pandemii koronawirusa, która mocno uderzyła w branżę lotniczą. Jak podkreślają władze lotniska w Jasionce źródłem kolejnego wzrostu liczby podróżnych, jest nie tylko wyjątkowo bogata siatka połączeń wakacyjnych, ale także dodatkowe operacje lotnicze związane ze wsparciem dla Ukrainy.

- Cieszę się, że wysiłek, jaki włożyliśmy w przygotowania do sezonu letniego już przynosi oczekiwane efekty. Bariera stu tysięcy pasażerów miesięcznie jest już na wyciągnięcie ręki – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

- Wielkie uznanie należy się pracownikom lotniska, którzy w najbardziej wymagającym okresie roku, jakim są wakacje, doskonale wywiązują się ze swoich zadań. Dokładamy starań, aby podróżni udający się na urlop z naszego portu spędzali czas na lotnisku w jak najbardziej komfortowych warunkach - dodaje prezes lotniska w Jasionce.

Najwięcej lotów do Warszawy

Wakacyjne czartery przewiozły 1/4 ogólnej liczby pasażerów obsłużonych w lipcu w Jasionce. Największy udział w rekordowym wyniku mają przewoźnicy niskokosztowi – Ryanair i Wizzair (łącznie prawie 45 procent), niemniej warto zwrócić uwagę na blisko 24 tys. podróżnych, którzy skorzystali z rozbudowanej oferty PLL LOT (7 kierunków krajowych i zagranicznych), wyrównując dotychczasowy rekord z 2019 roku.

Do najpopularniejszych kierunków, w jakich udali się pasażerowie odlatujący w lipcu z Jasionki, należały Warszawa (18 tysięcy osób) i Londyn (17 tys.). Wśród słonecznych destynacji prym wiodła turecka Antalya; z tej trasy w ubiegłym miesiącu skorzystało prawie 11 tys. pasażerów.

Podczas wakacji 2022 podrzeszowskie lotnisko obsługuje 23 kierunki do 12 krajów, ponad 80 rotacji tygodniowo.

Dokładne statystyki znajdziesz TUTAJ.

Wokul

Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4