Wirus w fotografiach studentów WSIiZ - internetowy wernisaż

KATEGORIA: KULTURA / 19 maja 2020

Fot. WSIiZ

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza do udziału w internetowym wernisażu oraz wystawie fotografii pt. „Wirus”.

„Wirus” to projekt składający się z ponad 100 prac studentów z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Zostały one zrealizowane w ramach Koła Naukowego Fotografii im. Gustava Metzgera.

- Pierwotny temat wystawy, związany z demonstracjami przemocy, został przeformułowany. Zmiana, jaka dokonała się w codziennym funkcjonowaniu, nie tylko w obrębie uczelni, ale także w szerszym kontekście, była nie do zignorowania. Pandemia SARS-CoV-2 (koronawirusa) i związane z nią zjawiska stanęły w centrum zainteresowania studentów. Podjęli oni próbę wypracowania wizualnego języka związanego z obecną sytuacją. Znalazły się tu odpowiedzi na to, jak się czują w sytuacji spowodowanej kryzysem, czego się boją, jakie sprawy najmocniej ich poruszają – mówi opiekunka koła, mgr Dominika Piętak z Zakładu Grafiki Komputerowej Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej.

Studenci potraktowali wirusa także bardziej symbolicznie – jako twór posiadający zdolność powielania się, pasożytujący w organizmie żywym, wywołujący choroby. W fotografiach studentów wirus odnajdywany jest również na innych płaszczyznach.

- Pojawiło się wiele prac i tematów nienawiązujących bezpośrednio do koronawirusa. Interesującą perspektywę zyskało spojrzenie na tzw. Marsz Niepodległości w Warszawie. Pewne ujęcia, w aktualnej sytuacji, nabrały szczególnego znaczenia - wyjaśnia Ksenia Burghardt z Biura Prasowego WSIiZ .

Prace studentów zostaną opublikowane w katalogu online - 21 maja, o godz. 17.00. Będzie można je obejrzeć biorąc udział w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/863885424110120/

Red.

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4