Eskaubei, Mr Krime i Tomek Nowak oddają cześć Tomaszowi Stańce

KATEGORIA: KULTURA / 26 lipca 2020

Eskaubei, Mr Krime, T Nowak
Fot. Materiały prasowe

W sieci pojawił się premierowy utwór wspólnego projektu rapera Eskaubei oraz producenta i dja Mr Krime-a, prezentującego sylwetki wybitnych, inspirujących twórców. Lipcowa premiera nie przez przypadek poświęcona jest Tomaszowi Stańce, którego daty urodzin i śmierci związane są z siódmym miesiącem roku. W utworze „Istnienie poszczególne” pojawił się również trębacz Tomasz Nowak. Wszyscy autorzy współpracują na co dzień w grupie Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Brzmieniem całości zajął się Eprom.

„O Marku Nowakowskim mówiono, że jest pisarzem pamięci, ja staję się chyba powoli raperem pamięci. Chcę przypominać, zachowywać w pamięci ludzi, którzy przez wiele lat mnie inspirowali i nadal inspirują.” – napisał na oficjalnym profilu fb Eskaubei.

Utworowi „Istnienie poszczególne” towarzyszy wyjątkowy teledysk autorstwa Piotra Kłeczka, zawierający m.in. niepublikowane ujęcia Tomasza Stańki. Można go zobaczyć tutaj:

Publikację utworu poprzedził podcast, w którym Eskaubei opowiada o tym w jaki sposób inspirował go Tomasz Stańko:

Utwór inauguruje cykl „Twórcy nieśmiertelni” w ramach którego ukażą się jeszcze dwa premierowe utwory inspirowane życiem i twórczością Haliny Poświatowskiej i Stefana Kisielewskiego. Projekt jest elementem realizacji stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4