Teatr Przedmieście w sobotę zaprasza widzów na spektakl w plenerze

KATEGORIA: KULTURA / 7 sierpnia 2020

Kadr ze spektaklu CIRCUS PARADISE
Fot. Teatr Przedmieście

Lato trwa w najlepsze! Warto wykorzystać uroki sierpniowych wieczorów, spędzając go na świeżym powietrzu. Jeśli do tego dołożymy jeszcze obcowanie ze sztuką, to stworzy się magiczna aura. Marzy wam się taki wypad w miasto i w „oparach” kultury delektować się przyrodą? Tak się składa, że w najbliższym czasie będziecie mieli taką okazję, by zasiąść na widowni plenerowego Teatru Przedmieście. W sierpniu na placu przed teatrem odbędą się dwa takie wydarzenia. Pierwszy taki spektakl już w najbliższą sobotę.

8 sierpnia zagrają „KRONIKI PODWÓRKOWE”, a 22 sierpnia „CIRCUS PARADISE”. Oba spektakle rozpoczną się o godz. 20.00. Rezerwacji miejsc można dokonać pod numerem telefonu 667 714 730. Bilety: 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy).

KRONIKI PODWÓRKOWE

Opis spektaklu:

Spektakl jest próbą cofnięcia się do dziecięcej niewinności, podwórka i marzeń. Krajobraz dzieciństwa pełen jest nie tylko sielskich wspomnień, ale też bólu, niespełnienia i gorzkiego smaku porażki. W tle tej historii przewijają się burzliwe lata 80., czarno – białe fotografie, pochody pierwszomajowe i cień Czarnobyla. To czas przełomu, niewidzialnego zagrożenia, zmian społeczno – politycznych, budującego się nowego świata. Droga między szkołą, podwórkiem a kościołem to miejsce naszych najważniejszych odkryć, przeżyć, doświadczeń, które wpływają na późniejsze życie.

Reżyseria: Aneta Adamska

Scenariusz: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Scenografia: Paweł Sroka

Muzyka: Wiktor Marut

Występują: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Kadr ze spektaklu KRONIKI PODWÓRKOWE.
Fot. Teatr Przedmieście

CIRCUS PARADISE

Opis spektaklu

Twórcy wychodzą do publiczności z propozycją inną niż dotychczas. Teatr przekształcony zostanie w budę jarmarczną, a aktorzy staną się trupą wędrownych komediantów, którzy bawią i wzruszają prostymi, a czasem absurdalnymi opowieściami o życiu. „Circus Paradise” według „Parad” Jana Potockiego i „Dekameronu” Giovanniego Boccaccia to szalone i wesołe widowisko pełne energii i niecodziennych sytuacji. Przedstawione zostaną dwie parady Hrabiego Potockiego ku uciesze gawiedzi, a także dwie opowieści z rubasznych i pełnych wigoru nowel Boccaccia. Zawiłe gry miłosne, liczne żarty sceniczne, gra słów i frywolny humor commedii dell’ arte ukazują prawdę o nas samych, o naszych słabościach i pragnieniach. Spektakl barwny i groteskowy, czasem oniryczny, czasem przewrotny, przedstawia niewątpliwie zabawne historie ludzkich namiętności.

Reżyseria: Aneta Adamska

Muzyka: Jakub Adamski, Maciej Szukała

Występują: Aneta Adamska, Kinga Waleń, Jakub Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Kam.

Kadr ze spektaklu CIRCUS PARADISE
Fot. Teatr Przedmieście

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4