Piszesz wiersze? Trwają zapisy do interesującego konkursu poetyckiego

KATEGORIA: KULTURA / 30 września 2020

Fot. Pixabay.com

Piszesz wiersze, ale wszystkie wędrują do szuflady? A może jesteś miłośnikiem poezji, ale nie odważyłeś się jeszcze napisać czegoś swojego? Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie już po raz szósty organizuje Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Pióro Pegaza 2020”. Być może to właśnie Twoja szansa, aby zaistnieć jako artysta?

Przewodnim tematem tegorocznej edycji jest napisanie wiersza związanego z postacią lub twórczością Jerzego Pleśniarowicza, w ramach uświetnienia obchodów 100. lecia urodzin poety, tłumacza literatury białoruskiej, rosyjskiej, ukraińskiej, słowackiej i czeskiej, reżysera teatralnego i radiowego, animatora kultury i „rzeszowianina z wyboru”.

Celem konkursu jest upamiętnienie sylwetki Jerzego Pleśniarowicza — poety i animatora życia kulturalnego w Rzeszowie, podkreślenie wyjątkowości położenia Podkarpacia jako „tygla kultur”, doskonalenie warsztatu poetyckiego, ukazanie poezji niepokojów współczesnego człowieka i stworzenie okazji do artystycznej konfrontacji oraz promowanie talentów literackich.

Konkurs ma charakter otwarty, w poetyckie szranki mogą stanąć zarówno doświadczeni twórcy, jak i ci, którzy piszą wiersze amatorsko. Warunkiem jest przesłanie pracy zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie – nigdy nie publikowanego, ani nie nagrodzonego utworu, napisanego w języku polskim.

Pozostałe szczegóły, regulamin oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronie www.wimbp.rzeszow.pl. Termin przesyłania prac: 31 października 2020 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4