Film od pomysłu do realizacji. Zapisz się na warsztaty „CamON-line”

KATEGORIA: KULTURA / 1 października 2020

Joanna Malicka
Fot. Materiały prasowe

Ostatnia okazja, aby dołączyć do spotkania warsztatowego on-line w ramach projektu filmowego Podkarpackiej Komisji Filmowej „CamON-line”. W sobotę 3 października od godz. 11.00 do 15.00 uczestnicy wydarzenia na platformie Zoom porozmawiają z Joanną Malicką, producentką, filmoznawczynią i wykładowczynią w polskich szkołach filmowych, o tym jak rozwijać swój pomysł na film.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy, których można dokonać do piątku 2 października. Swoje zgłoszenia należy przesyłać na adres k.mazurkiewicz@podkarpackiefilm.pl

- Development, to angielskie słowo, które oznacza najprzyjemniejszy okres w pracy nad filmem. Moment, w którym powstaje pomysł. Moment, w którym pomysł zmienia się w scenariusz. Moment, kiedy beztrosko można dzielić się pomysłami, a potem długo i żmudnie szukać na nasz przyszły film finansowania. Na naszym spotkaniu porozmawiamy o mrokach i urokach rozwijania projektu, o pitchingach, pracach literackich i poszukiwaniu pieniędzy – piszą organizatorzy warsztatów „CamON-line”.

Wydarzenie można obserwować na Facebooku: https://www.facebook.com/events/370016127510723/

JOANNA MALICKA - Filmoznawczyni, producentka filmowa, wykładowczyni w Szkole Wajdy, Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach oraz w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Specjalizuje się w pitchingu, developmencie i rynku międzynarodowym. Studiowała filmoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim, produkcję w Szkole Filmowej w Łodzi i w Szkole Wajdy, była słuchaczką Wschodnioeuropejskiej Fundacji Scenariuszowej oraz licznych międzynarodowych warsztatów filmowych i scenariuszowych. Jest laureatką nagrody GWFF dla młodego producenta przyznawanej przez FilmFestiwal w Cottbus. Od 2005 roku współpracuje z festiwalem Nowe Horyzonty, od dwóch lat jest koordynatorką Polish Days (największego branżowego wydarzenia w Polsce) oraz Studia Nowe Horyzonty+. W radiu Tok.fm współprowadzi audycję „Po sezonie”, poświęconą serialom.

Kam.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4