Akcja „Ocalmy Zorzę”. Kup voucher wspierający kino walczące o przetrwanie!

KATEGORIA: KULTURA / 15 października 2020

Fot. Materiały prasowe

Pandemia koronawirusa uderzyła w branżę filmową, dystrybucję, ale przede wszystkim kina - takie jak rzeszowska „Zorza”. Bez wsparcia widzów kino przy ul. 3 Maja może nie przetrwać.

- Mamy do czynienia z największym kryzysem gospodarczym od lat. W połowie marca zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Kultury - kino Zorza zostało zamknięte na trzy miesiące. W międzyczasie brało udział w ogólnopolskiej akcji #wspieramykinapolskie. Widzowie bardzo pomogli nam w tym trudnym momencie, dzięki czemu mogliśmy otworzyć kino 6 czerwca. Niestety zbyt niska frekwencja spowodowała, że jesteśmy zaniepokojeni przyszłością kina i jego utrzymaniem - wyjaśnia Katarzyna Kazanecka z Kina Zorza.

Od lat kino Zorza jest kulturowym miejscem spotkań mieszkańców Rzeszowa i okolic. Jest świątynią X muzy, gdzie trafia widz szukający nie tylko komercyjnych filmów, ale przede wszystkim ambitnego repertuaru. To miejsce, w którym pokazywane są premiery filmów artystycznych z całego świata, gdzie odbywają się różne cykle filmowe tj.: DKF Zorza, Babski Wieczór, Zorza w Ciemno, Festiwal Wiosna Filmów, koncerty oraz transmisje oper i wystaw.

- W następnym roku kino Zorza będzie obchodzić jubileusz 65-lecia, jednak bez pomocy widzów możemy nie przetrwać do tego czasu. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie kina przez zakup vouchera. Ma on charakter otwarty i można go wykorzystać na dowolny seans filmowy przez cały rok - od momentu zakupu - zaznacza Kazanecka.

Pojedynczy voucher kosztuje - 17 zł, w przypadku chęci zakupu pięciu voucherów - wówczas cena wynosi 15 zł od sztuki.

Fot. Materiały prasowe

- Kino Zorza wpisało się w przestrzeń centrum miasta i nie wyobrażamy sobie, że mogłoby przestać istnieć. Kino Zorza to także kultura czasu wolnego, która dla naszych widzów ma istotne znaczenie. Dlatego nie poddamy się! Bo lubimy z Wami oglądać filmy - kończy Katarzyna Kazanecka.

Red.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4