Przegląd „Do Korzeni” przeniósł się do Internetu. RDK prowadzi zgłoszenia

KATEGORIA: KULTURA / 11 listopada 2020

Fot. RDK

11 listopada 2020 r. to ostatni dzień zgłoszeń uczestników XIII Podkarpackiego Przeglądu Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych „Do Korzeni”. W tym roku po raz pierwszy zrealizowany zostanie on w formie online. Do zgłaszania udziału wykonawców folklorystycznych zaprasza Rzeszowski Dom Kultury. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

„Do Korzeni” to Podkarpacki Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych, który organizowany jest w Rzeszowie nieprzerwanie od 2008 roku. Cykliczne przedsięwzięcie jest nie tylko okazją do prezentacji oraz promocji wykonawców folklorystycznych z całego Podkarpacia, ale przede wszystkim sposobnością do ukazania bogactwa regionalnej sztuki ludowej oraz związanych z nią tradycji.

Ze względu na trwającą sytuację epidemiczną, wydarzenie po raz pierwszy zagości w Internecie i zrealizowane zostanie w całości w formie online. Spośród zgłoszonych grup folklorystycznych, Jury wyłoni zwycięzcę w kategorii „Kapele Ludowe” oraz zwycięzcę w kategorii „Zespoły Śpiewacze”. Ocenie Jurorów podlegać będzie dobór repertuaru, opracowanie muzyczne, autentyzm muzyki ludowej oraz ogólny wyraz i walory artystyczne występu. Dodatkowo, w ramach plebiscytu internetowego na Facebooku, wybrany zostanie zdobywca „Nagrody Publiczności”.

W Przeglądzie mogą wziąć udział kapele ludowe, których skład powinien być zgodny z wzorami regionu oraz zespoły śpiewacze z akompaniamentem z terenu Podkarpacia.

Zgłoszenia uczestników w postaci nagrań video i wypełnionej dokumentacji przyjmowane są do dnia 11 listopada 2020 roku, natomiast Finał Przeglądu odbędzie się w niedzielę 29 listopada 2020 roku o godz. 16:00 na profilu Facebook Rzeszowskiego Domu Kultury, w formie transmisji online z ogłoszeniem wyników. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są do pobrania na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

Red.

Fot. RDK

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4