„Dagny/Osiecka” - ten projekt warto wesprzeć. Zobaczcie co się szykuje

KATEGORIA: KULTURA / 6 stycznia 2021

Fot. prywatne archiwum Dagny Mikoś

-Mam na imię Dagny, jestem kobietą, aktorką i wokalistką. Rok 2020 okazał się być przełomowym w moim myśleniu o sztuce i o sobie jako artystce… Kilka miesięcy odosobnienia i tęsknoty za Teatrem, sprawiły, że narodziło się we mnie ogromne pragnienie pozostawienia po sobie "trwałego, radosnego(!) artystycznego śladu”. Stąd pomysł na NAGRANIE PŁYTY z piosenkami Agnieszki Osieckiej, który dojrzewał we mnie od sierpnia 2019 roku, kiedy to zostałam wyróżnioną Finalistką 22. Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Pamiętajmy o Osieckiej”. - Tak pisze w serwisie wspieram.to Dagny Mikoś znana Wam doskonale ze sceny Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Dagny jest nie tylko świetną aktorką, również utalentowanym muzykiem i właśnie ten swój drugi talent postanowiła wykorzystać, by nagrać znakomite piosenki Osieckiej w nowych, interesujących interpretacjach. Tym razem jednak do współtworzenia własnego muzycznego projektu postanowiła zaprosić swoją ukochana publiczność.

Wesprzyjmy Dagny w procesie twórczym

Pandemia koronawirusa zweryfikowała wszystko co do tej pory robiliśmy i czym żyliśmy. Wiele dziedzin życia społecznego mocno ucierpiało i oczywiście jedną z nich jest kultura. Zamknięte lub ograniczone w działalności teatry, muzea, filharmonie, galerie sztuki, odwołane koncerty i wiele wyjątkowych wydarzeń kulturalnych od Rzeszowa, aż po cały świat. Artyści, twórcy sztuk wszelkich musieli, nawet jeżeli wcześniej tego nie robili, bardziej zaprzyjaźnić się ze współczesną technologią. Festiwale, sztuki teatralne, wystawy i koncerty przeniosły się do Internetu. Jednak te wszystkie, choćby nawet najfantastyczniejsze nowinki technologiczne, nie zastąpią nam upragnionego kontaktu i realnych spotkań z drugim człowiekiem. A twórcy kultury i jej odbiorcy doskonale wiedzą co znaczy kultura spotkań i to właśnie oni odczuli chyba najmocniej te ograniczenia wymuszone przez Covid. Tym bardziej warto wspierać artystów, którym wciąż się chce tworzyć coś nowego i zapraszają nas do współtworzenia swoich dzieł.

Twórczość Agnieszki Osieckiej towarzyszyła Dagny nieomalże od początku jej artystycznej drogi, ale dopiero teraz dojrzała do tego, aby zmierzyć się z jej piosenkami „na poważnie” i podarować je Tobie, Wam, Światu „na dłużej”.

Ponieważ płyta z utworami znakomitej tekściarki Osieckiej będzie tworzona przez Dagny (jak zawsze) z wielkim sercem, zaangażowaniem i przede wszystkim dla Was - widzów i słuchaczy. Dlatego to właśnie do Was bezpośrednio artystka postanowiła zwrócić się o wsparcie jej najnowszego projektu. Już nie raz w jej zawodowej karierze pokazaliście jak wielkie serce i podziw macie dla jej scenicznego talentu. Tym razem zapragnęła żeby jej słuchacz był także kompanem i przyjacielem, z którym wspólnie stworzy coś niezapomnianego.

- TY RÓWNIEŻ! Właśnie teraz! Możesz stać się częścią tej muzycznej opowieści. „DAGNY/OSIECKA" to MY! Zróbmy to RAZEM! - Tak na stronie wspieram.to pisze o swoim projekcie Dagny.

Na wsparcie tej twórczej inicjatywy macie czas do 14 lutego 2021, kiedy to zakończy się zbiórka, której celem jest nagranie płyty i towarzyszące jej koncerty promujące ten album.

Fot. prywatne archiwum Dagny Mikoś

Głównym celem Dagny jest zebranie kwoty 27 tys. złotych, a w kwocie tej zawarte są poniższe koszty:

- nagrania, wydania i promocji albumu „DAGNY/OSIECKA”,

- zorganizowania wspaniałego koncertu premierowego (lub realizacja nagrania koncertu premierowego on-line – jeżeli nadal nie będzie możliwości spotkania się na żywo),

- symbolicznego opłacenia wszystkich twórców zaangażowanych w projekt,

- wynajęcia miejsca/sali na czas prób oraz na dojazdy ekipy: z Rzeszowa do Krakowa i z Krakowa do Rzeszowa,

- opłacenia wszystkich kosztów licencyjnych,

- realizacji materiałów promocyjnych wspierających płytę,

- (a może starczy i na...) produkcję TELEDYSKU!

Fot. prywatne archiwum Dagny Mikoś

Wszystkie powyższe plany Dagny będzie mogła zrealizować tylko dzięki Waszemu zaangażowaniu i finansowemu wsparciu. Więcej szczegółów oraz o profitach dla Was za konkretne wsparcie finansowe jej muzycznego projektu możecie przeczytać przenosząc się do serwisu wspieram.to. Tam możecie bezpośrednio wesprzeć ten muzyczny projekt Dagny. Im hojniej i liczniej poprzecie tą inicjatywę, tym większe prawdopodobieństwo, że płyta i towarzyszące jej koncerty będą miały miejsce jeszcze w 2021 roku. Decyzja zatem pozostaje w Waszych rękach Drodzy Czytelnicy, Widzowie, miłośnicy talentu aktorki i piosenkarki Dagny Mikoś.

Viperis

Fot. prywatne archiwum Dagny Mikoś

Fot. prywatne archiwum Dagny Mikoś

Fot. prywatne archiwum Dagny Mikoś

Fot. prywatne archiwum Dagny Mikoś

***

Dagny Mikoś (znana Wam do niedawna jako Dagny Cipora) od siedmiu sezonów artystycznych jest aktorką Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Oprócz pracy w teatrze chętnie angażuje się również w różne projekty niezwiązane bezpośrednio ze sceną. Jednym z nich jest autorski projekt „Teatr Tutorial”, który jest odpowiedzią na badania kulturalne, jakie przeprowadziła w styczniu 2020 r. Aktorka wówczas stworzyła „Ankietę około-teatralną”, która poprzez Internet dotarła do ponad 10 tysięcy osób, a wypełniło ją prawie 600 ankietowanych. Dagny Mikoś swój projekt realizuje w Rzeszowie wraz z Fundacją Rzeszowską, której powierzyła nagranie, montaż i postprodukcję wszystkich 6 odcinków tego video-bloga. Wspólnymi siłami zarejestrowanych zostało kilkanaście godzin materiału filmowego. Inicjatywę wsparł też Teatr im. Wandy Siemaszkowej poprzez udostępnienie kostiumów i miejsca do nagrań.

CzytajRzeszów.pl, który często pisze o wydarzeniach kulturalnych, a także publikuje zapowiedzi i recenzje teatralne, również medialnie wsparł ten edukacyjny projekt - informując Czytelników o jego kolejnych odsłonach w sieci. Na kanale YouTube Dagny możecie oglądnąć wszystkie odcinki „Teatr Tutorial”.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4