Znana stacja zapowiada nowy serialowy hit, a w nim rzeszowscy aktorzy!

KATEGORIA: KULTURA / 21 stycznia 2021

Serial LAB już wiosną na antenie stacji TVN. W głównej obsadzie zobaczymy rzeszowskich aktorów, Małgorzatę Pruchnik-Chołkę i Michała Chołkę.
Fot. Materiał promocyjny TVN.

Już wiosną tego roku na antenie stacji TVN swoją premierę będzie maił serial pod tytułem „LAB”. Najnowszy projekt stacji emitowany będzie na antenie codziennie i opowiadać będzie o pracy najnowocześniejszego laboratorium kryminalistycznego w Polsce, w którym dzięki wysokiej klasy specjalistycznemu sprzętowi oraz wyjątkowemu zespołowi laborantów wytropiony zastanie najmniejszy ślady zbrodni. A dlaczego właściwie piszę o tym serialu, co będzie w nim takiego szczególnego? W głównej obsadzie serialu zobaczymy dwoje rzeszowskich aktorów – Małgorzatę Pruchnik-Chołkę i Michała Chołkę – znanych rzeszowskiej publiczności ze sceny Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

W serialu „LAB” będziemy mogli śledzić przebieg i rozwiązania skomplikowanych kryminalnych spraw od strony laboratorium kryminalistycznego i jednocześnie przeżywać prywatne życie pracowników tego wyjątkowego miejsca pracy. Scenarzyści serialu dla Małgosi i Michała także wymyślili wciągającą historię. Ich ekranowi bohaterowie będą wspólnie rozwiązywali wiele emocjonujących spraw, w tle których przeplatać się będzie ich burzliwe prywatne życie.

Będzie gorąco! To postaci z krwi i kości, którymi miotać będę przeróżne emocje

Iga Szenwald (Małgorzata Pruchnik-Chołka) jest panią balistyk, wysokiej klasy fachowcem w swojej dziedzinie. Igę wzywa się kiedy trzeba rozwiązać wyjątkowo skomplikowane sprawy kryminalne, z którymi zazwyczaj radzi sobie bez większych problemów. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie ogromne doświadczenie zawodowe. Serialowa Pani balistyk cieszy się w środowisku kryminalnym bardzo dobrą opinią, znana jest też z oryginalnego i bardzo eleganckiego wyglądu, który nie pozostawia nikogo obojętnym.

- Iga ma wysokie mniemanie o sobie, jednak ma do tego wszelkie podstawy. Pracowała z najlepszymi w swojej branży. Obecnie sama wykłada na uniwersytecie (w serialu będziemy mogli zobaczyć m.in. wątki gdzie podczas pracy w laboratorium Iga spotykać będzie swoich studentów). To zdecydowana, pewna siebie osoba, która nie ma kompleksów i lubi „zadzierać nosa” - tak o granej przez siebie postaci mówi mi aktorka Małgorzata Pruchnik-Chołka.

Jak się zatem można domyślić takie zachowanie nie u każdej osoby wzbudzać będzie uznanie. Mowa oczywiście o serialowych postaciach, które na swojej drodze spotykać będzie pani balistyk.

Paweł Konieczny (Michał Chołka) jest szefem laboratorium i znakomitym specjalistą od śladów krwawych i narzędzi zbrodni. Paweł potrafi po najmniejszym śladzie odkryć całą historię przestępstwa i rozwiązać wiele spraw. Konieczny jest mężem ambitnej policjantki Brygidy.

- Paweł jest szefem laboratorium. Jego praca jest równocześnie jego życiową pasją. Potrafi godzinami przesiadywać w laboratorium, dopóki nie osiągnie założonego celu. Prywatnie mąż Brygidy, młodej, bardzo ambitnej policjantki. Czasem w pracy się posprzeczają, ale zawsze mogą na siebie liczyć - tak graną przez siebie postać opisuje mi Michał Chołka.

Na co dzień w laboratorium rozwiązując kolejne trudne sprawy Paweł spotyka się zawodowo ze swoją byłą narzeczoną, którą jest Iga Szenwald (Małgorzata Pruchnik-Chołka). Jak można się zatem domyślić ich życie zawodowe i prywatne w serialu „LAB” będzie stanowiło bardzo barwny wątek. W tym ekranowym „trójkącie” będzie intrygująco, emocjonująco, a czasem też dramatycznie. Z całą pewnością nie będzie nudno.

Małgorzata Pruchnik Chołka i Michał Chołka na planie serialu LAB
Fot. prywatne archiwum aktorów.

Czasem zbrodnia, czasem miłość

Wszyscy stali bohaterowi serialu, to wyjątkowa grupa policjantów oraz techników laboratoryjnych. Dzięki ich fachowej wiedzy i wyjątkowej intuicji wspólnie rozwiążą wiele bardzo skomplikowanych spraw porwań, morderstw, zaginięć oraz innych kryminalnych zagadek, które często rozpoczynać się będą od nikłego śladu. Na tle zawodowych wyzwań, będziemy mogli równolegle śledzić ich życie prywatne. Mimo błyskotliwemu rozwiązywaniu bardzo skomplikowanych i czasem beznadziejnych spraw, w życiu prywatnym bohaterowie serialu będą borykali się z codziennymi problemami, słabościami i tajemnicami. Poznamy pracę i życie prywatne inspektor Marii Szajner, jednego z głównych śledczych – wielkiego indywidualisty i samotnika – Kuby Rawicza, wspomnianych już Igi, Pawła i jego żony Brygidy. W serialu nie zabraknie też barwnych postaci, wyjątkowych i oryginalnych w podejściu do pracy i życia - laboranta Kacpra i komisarza Wilczewskiego.

Serial „LAB” kręcony jest w Krakowie, jego głównym reżyserem jest Marcin Głowacki, scenarzystką Hanna Niemiec, a producentem Krystian Lasoń.

Życzę Wam zatem emocjonującego oglądania losów Igi i Pawła, czyli naszych rzeszowskich aktorów Małgorzaty Pruchnik-Chołki i Michała Chołki. Premierowy odcinek zostanie wyemitowany na kanale TVN w poniedziałek 15 lutego, o godz. 17.00.

Barbara Kędzierska

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4